Jak zawsze podczas premiery nowego DLC z Przepustki Sezonowej do „Obrony Bazy”, czyli gry wewnątrz aplikacji towarzyszącej Battlefronta, dochodzi zestaw misji ulokowanych na planecie z dodatku do głównej gry. Tym razem otrzymaliśmy Scarif z nadchodzącego filmu „Łotr 1” i bronimy się przeciwko siłom imperialnym, dowodzonych przez dyrektora Krennica.

Uprise zdecydowało się zmniejszyć o jedną misję w łatwym trybie, więc mamy teraz do zdobycia tylko 33 gwiazdki z 11 misji. Dziewięć w łatwym trybie, dwanaście w mistrzowskim tyle samo w rozgrywkach z gotową talią. Ilość misji ma oczywiście wpływ na końcowy zastrzyk gotówki, jaki otrzymujemy za rozegrane obrony. Za to powróciło mega oblężenie znane nam ze „Święta Bohaterów” i jest ono dostępne w trybie mistrzowskim i z gotową talią.

Nowości są trzy. Po pierwsze, możemy uzyskać dostęp do nowej karty, czyli implodera dźwiękowego, który niweluje w jednej pozycji danego sektoru pola bitwy wszystkie pola ochronne z zasięgu 1 i 2 oraz zadaje jeden punkt obrażeń. Ulepszona wersja zadaje dwa obrażenia. Karta jest dostępna po odblokowaniu dzięki zleceniu Jabby. Mam szczerą nadzieję, że twórcy poprawią tę kartę, bo jest ona słabsza od granatu jonowego.

thumbnail_screenshot_2016-12-06-17-39-27

Drugą grywalną nowością jest protagonistka filmu „Łotr 1”, czyli Jyn Erso. Poza jej podstawowymi umiejętnościami jakimi jest „wyprzedzające uderzenie” i „behemot” (notabene Jyn zaczyna z 1 w ataku oraz strzela tylko raz), ma następującą główną zdolność:

„Po zagraniu zmniejsza zwinność wroga do 0 [jednostki wroga obrywają pełne obrażenia – przyp. red.] i powoduje wymianę wszystkich twoich kart jednostek.”

Oczywiście, jak w przypadku innych kart, które wymieniają rękę, to nie ma znaczenia ile się ma na ręku, bo dostaje się cały komplet. Jak pozostali bohaterowie z gry, żeby odblokować Jyn, trzeba nią zagrać 10 razy.

thumbnail_screenshot_2016-12-06-17-16-26

Trzecia nowość znajduje się po stronie Imperium i jest nim nowy złoczyńca dyrektor Orson Krennic. Jego podstawowymi umiejętnościami jest „wyprzedzające uderzenie” oraz „dowódca drużyny”. Jako jedyny z siedmiu złoczyńców posiada dwie jednostki pola ochronnego, które potrafi odnowić po każdej turze. Dodatkowo dyrektor potrafi wskrzeszać poległe jednostki oraz sprawić, żeby wszyscy wrogowie na polu poruszyli się o dwa kroki naprzód.

thumbnail_screenshot_2016-12-06-14-52-55

Powietrzne wsparcie U-winga z nowego DLC nie doczekało się swojej karty w „Obronie Bazy”. Mimo tego, warto wrócić choć na chwile do tej aplikacji. Dzięki temu uzbierać można trochę kredytów na przedmioty w grze. Chociażby na nowiutką zbroję Shoretroopera.

Jeśli w jakiś sposób ominęliście granie w tę aplikację, a potrzebujecie zastrzyk gotówki w Battlefroncie, ściągnij ją już teraz:

  • wersja na androida
  • wersja dla iOS
  • dla posiadaczy telefonów z Windowsem, mogą oni pograć wraz z posiadaczami komputerów bezpośrednio na stronie internetowej

Miłej obrony Wam życzę oraz Wesołych Mikołajek!