Jakiś czas temu pokusiłem się o przewidywanie finansowych osiągnięć Rogue One, a dziś, gdy zza oceanu dochodzą pierwsze dane dotyczące przedsprzedaży, owe przewidywania można zweryfikować.

Portale MovieTickers.com oraz Fandango donoszą, że Rogue One już teraz osiągnął rekordowe w 2016 roku wyniki przedsprzedaży. Znaotował on też drugi najlepszy wynik przedsprzedaży w historii. W tej kategorii film ustąpił miejsca tylko, cóż za niespodzianka, Przebudzeniu Mocy. A i to o niewiele, bowiem wspomniane portale donoszą, że wartości przedsprzedaży sięgają 90% tego, co widzieliśmy przy okazji Epizodu VII.

Mimo to oczekiwania wobec filmu Garetha Edwardsa są dość ostrożne i zakładają otwarcie w USA na poziomie około 130 milionów dolarów. Ale nawet przy takiej kwocie (która na ten moment wydaje się bardzo prawdopodobna) i tak byłoby to drugie najwyższe, grudniowe otwarcie w historii, za… Tak, dobrze się domyślacie, za Przebudzeniem Mocy, które w weekend otwarcia zarobiło w samym tylko USA 248 milionów dolarów, a koniec końców zarobiło na całym świecie dobrze ponad 2 miliardy dolarów.

Co ciekawe, w Polsce przedsprzedaż biletów na Łotra 1 nie była chyba aż takim sukcesem, z jakim mieliśmy do czynienia rok wcześniej. Wnioskuję to na podstawie całkiem niezłej dostępności biletów na pierwsze seanse w kinach IMAX w kilka godzin po rozpoczęciu sprzedaży. Przy Przebudzeniu Mocy było to nie do pomyślenia. Czy przyczyną może być brak nocnych seansów?

No ale ile finalnie zarobi Rogue One to się dopiero okaże, aczkolwiek z chęcią poznamy i Wasze predykcje.