Chyba każdy z nas, fanów Star Wars, marzył kiedyś o tym, żeby przelecieć się prawdziwym X-Wingiem. Otóż marzenie to może się spełnić już w przyszłym tygodniu! Przy czym X-Wing ten będzie „prawdziwy”… z pewnego punktu widzenia, jak mawiał Obi-Wan.

ILMxLab to zespół, który powstał przy Industrial Light & Magic, którego zadaniem jest tworzenie rozrywki przez umieszczanie (czy też „zanurzenie” – ang. immerse) użytkownika w wirtualnym świecie. Chodzi między innymi o popularne ostatnio filmy i gry 3D, które ogląda się w kaskach 3D, czy chociażby gadżetach typu Google Cardboard.

Zespół ten, z okazji nadchodzącej premiery Rogue One przygotował dla fanów nie lada atrakcję – możliwość wcielenia się w pilota X-Winga i udział w kosmicznej bitwie! Specjalny film pojawi się na Facebooku 14 listopada, a na YouTube 15 listopada, będzie dostępny za darmo. Aby przeżyć niesamowitą przygodę za sterami gwiezdnego myśliwca trzeba będzie ów film uruchomić w telefonie umieszczonym w specjalnych goglach (np. Google Cardboard).

Śledźcie nasze newsy uważnie w przyszłym tygodniu. Gdy tylko film się pojawi (i parę razy przelecimy się X-Wingiem) podzielimy się z Wami informacją, gdzie go znaleźć.

Więcej o X-Wingowej atrakcji znajdziecie w najnowszym odcinku The Star Wars Show (poniżej). Jest w nim również krótka relacja z gwiezdnowojennej wystawy w muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Londynie oraz wywiad z Alanem Tudykiem, odtwórcą roli K2-SO: