Potwierdziły się przypuszczenia fanów – film Rogue One będzie miał kategorię wiekową PG-13. Do tej pory jedynie dwa filmy spod znaku Star Wars miały taką kategorię – Zemsta Sithów oraz Przebudzenie Mocy.

A co właściwie oznacza ta kategoria? Ano to, że treści zawarte w filmie mogą być nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13 roku życia. W praktyce sprowadzi się to zapewne do tego, że w filmie będzie więcej walki i przemocy, niż w większości innych odsłon Gwiezdnej Sagi. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by kategoria została zwiększona ze względu na seks czy wulgarny język. Jak wiadomo, te elementy obce są raczej filmom powstającym pod egidą Star Wars.

Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że w Łotrze 1 krew będzie lała się strumieniami, niczym w filmach Quentina Tarantino. PR-13 oznacza bowiem, że przemoc owszem, może być, ale w rozsądnej ilości i przy minimalnej ilości rozlewu krwi.

Tym niemniej przyznanie takiej, a nie innej kategorii wiekowej powinno nieco uspokoić fanów, że Rogue One nie będzie familijną „bajeczką” Disney’a.