Wczoraj was na Facebooku informowaliśmy, że Battlefront obchodzi swoje pierwsze urodziny. W związku z tym zespół DICE ma dla nas kilka dobrych wieści.

Primo, dzisiaj mamy premierę pudełkowej edycji Ultimate, która zawiera wszystkie elementy z wersji Deluxe oraz Przepustki Sezonowej. W polskich sklepach grę można kupić w granicach 140zł-160zł na konsole 8 generacji oraz za około 100zł na PC, o czym informowaliśmy Was tutaj. W związku z premierą edycji Ultimate, DICE udostępniło premierowy zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Secundo, EA ujawniło kilka ciekawych informacji. Najważniejsza jest taka, że długo oczekiwany DLC Scarif ma już datę premiery. Posiadacze Season Passa i edycji Ultimate zagrają w dodatek na podstawie filmu „Łotr 1” już w Mikołajki, czyli 6 grudnia.  Do oddzielnej sprzedaży DLC trafi tradycyjnie dwa tygodnie później. Poza datą poznaliśmy dwa szczegóły ze zwiastuna. Wiadomo, że nowymi skinami w grze będą po stronie Imperium Shoretrooper, a Rebelianci otrzymają „czapki”, które prawdopodobnie zastąpią dotychczasowe kaski. Według grafiki przedstawiającej dodatek, również w grze mogą pojawić się Death Trooperzy, którzy w filmie pełnią rolę „gwardii” dyrektora Orson Krennic – dostępnego w DLC jako „złoczyńca”. „Bohaterem” po stronie Sojuszu będzie oczywiście Jyn Erso. EA powiadomiło również, że w dodatku będzie podobnie, jak w „Gwieździe Śmierci” wieloetapowy tryb gry zaczynający się w przestrzeni kosmicznej, a kończący na piaszczystej plaży Scarif. Dodatkowo wiemy, że będą cztery mapy i DLC Sfarif ma zawierać „filmową bitwę z AT-ACT”.

Tertio, również 6 grudnia odbędzie się premiera darmowego dodatku dla graczy PlayStation 4 z goglami VR – Misja VR X-wing.

Quatro, o czym kilka razy informowaliśmy – startuje poczwórny weekend w Battlefroncie. Dostajemy 4x więcej punktów za granie. Dodatkowo gracze z wersją podstawową w okresie między 17, a 20 listopada otrzymują dostęp do trzech DLC dostępnych  w grze:  Zewnętrzne Rubieże, Bespin oraz Gwiazda Śmierci.

Jako że ostatnio bohaterów i złoczyńców dostępnych dla wszystkich w tym weekendzie opisaliśmy tutaj, to czas przedstawić dodatkowe atrakcje związane z dostępem do wszystkich DLC:

Zewnętrzne Rubieże (Tatooine i Sullust)

outerrim

  • Cztery nowe mapy – Pałac Jabby, Garaż pałacu, Rafinera SoroSuub oraz Rurociągi SoroSuub
  • Nowy tryb „Konwój” 10 vs 10 – Sojusz próbuje wydostać ładunek na powierzchnie, a Imperium próbuje temu zapobiec.

Bespin

bespin

  • Cztery nowe mapy lądowe – Cloud City (duża mapa obsługująca tryb „AT-AT”, „Supremację” oraz „Punkt zwrotny”), Pałac administratora, Laboratoria Bioniip oraz Komora do zamrażania w karbonicie
  • Jedna mapa do „Eskadry” – przestrzeń Bespinu
  • Nowy tryb „Sabotaż” z unikalnym 16vs16 (obsługuje małe i duże mapy) – Sojusz ma za zadanie zniszczyć trzy generatory gazu Tibanna, a po ich zniszczeniu ewakuować się z pola bitwy.

Gwiazda Śmierci

maxresdefault

  • Trzy nowe mapy lądowe – Sektor obrony, Sektor zasilania i Sektor dowodzenia (niestety dostępne tylko w trybie „Pojedynek”)
  • Dwie nowe mapy kosmiczne – Imperialna blokada i Powierzchnia Gwiazdy Śmierci
  • Trzy-etapowy tryb „Stacja Bojowa” – pierwszy etap polega na zniszczeniu imperialnego krążownika. W drugim etapie, trzeba podobnie jak w „Konwoju” wydostać astromecha R2 ze stacji bojowej. Trzeci etap przypomina bardzo bitwę o Hoth. Wśród uczestników bitwy pojawiają się dwa nowe myśliwce – Tie Advanced X1 lorda Vadera oraz X-Wing Czerwony-Pięć Luke’a Skywalkera.
  • Naszą recenzję znajdziecie tutaj

To wszystko jeśli chodzi o „battlefrontowe” wieści. Niech fragi będą z Wami!