No i znów dowiedzieliśmy się czegoś ciekawego i zachęcającego o debiutującym dokładnie za dwa tygodnie, trzecim sezonie serialu Star Wars Rebelianci. Tym razem rzecz tyczy się postaci, która pojawi się w serialu, dlatego też ostrzegamy, że poniższe informacje  zawierają SPOILERY! Dlatego jeśli nie chcecie sobie psuć zabawy sugerujemy zaprzestanie dalszego czytania…

 

 

…ale jeśli nadal tu jesteście, to wiedzcie, że w 3. sezonie Rebeliantów pojawi się znana z innego, animowanego serialu – Wojny Klonów – Bo-Katan Kryze. Informację tę potwierdziła Katee Sackhoff, która użyczała postaci głosu w serialu Wojny Klonów, a teraz powróci do tej roli w nadchodzącym sezonie Rebeliantów.

Bo-Katan to mandaloriańska wojowniczka, członkini Straży Śmierci (Death Watch) i zaufany porucznik jego przywódcy Pre Vizsli, któremu pomogła w obaleniu rządów swej siostry – Księżnej Satine. Po tym, gdy Maul przejął władzę nad Strażą (zabijając uprzednio Pre Vizslę), Bo-Katan sprzymierzyła się z Obi-Wanem.

open-uri20150608-27674-qcuh4a_52af809e

W jakiej roli powróci ona w Rebeliantach? Nastąpi to najprawdopodobniej w wątku poświęconym Sabine Wren (z trailerów wiemy, że takowy będzie), która deklarowała się jako członkini Domu Vizsla. Co więcej, w zwiastunie widzieliśmy Sabine dzierżącą Darksaber, broń która przez długi czas należała do Pre Vizsli. Być może to właśnie Bo-Katan przekaże starożytny oręż członkini załogi Ducha.Czy przy okazji podejmie próbę zemsty na Maulu? Byłaby to wisienka na torcie, choć pewnie dla bohaterki, w którą wciela się Katee Sackhoff nie skończyłoby się to zbyt dobrze.

Przy okazji poznaliśmy też tytuły i daty emisji (oczywiście amerykańskie) pierwszych sześciu odcinków nowego sezonu (dzięki temu wiemy z kolei kiedy w serialu pojawi się inna, bardzo znana i lubiana postać):

01-02: “Steps into Shadow, Parts 1 & 2” – 24.09.2016
03: “The Holocrons of Fate” – 1.10.2016
04: “The Antilles Extraction” – 8.10.2016
05: “Hera’s Heroes” – 15.10.2016
06: “The Last Battle” – 22.10.2016

Bardzo ciekawi mnie też, czyją ostatnią bitwę ujrzymy w odcinki #6. Jakie są Wasze typy?