Jak być może wiecie (bo pisaliśmy już o tym tutaj >>) w USA ukazało się właśnie wznowienie kultowej, acz obecnie już Legendarnej, Trylogii Thrawna.

Oczywiście w Polsce ta słynna pozycja także się ukazała, ale było to, jak mówi popularne powiedzonko, dawno i nieprawda. Obecnie trylogia Timothy’ego Zahna jest bardzo trudno dostępna, a jeśli już gdzieś się znajdzie, to osiąga zawrotne ceny. Dlatego też wielu fanów Star Wars nie ma jej w swoich biblioteczkach.

Niestety na chwilę obecną nie zanosi się, by i w Polsce książki te, czy inne, należące do Legend pozycje, którym by się to należało, doczekały się wznowienia. Pytani o to przedstawiciele wydawnictwa Uroboros stwierdzili, że „na razie nie ma takich planów”, tłumacząc to tym, że wydawanie Legend wymaga innej licencji, której wydawnictwo nie posiada. No ale pewną nadzieję daje owo „na razie”, dlatego też stwierdziliśmy, że trzeba zrobić coś, by spróbować zmotywować wydawnictwo do zdobycie należytej licencji i pokazanie, że mogłoby się to opłacać z biznesowego punktu widzenia.

Dlatego też przygotowaliśmy ankietę, pod którą zbieramy podpisy poparcia dla pomysłu wznowienia wybranych pozycji z Legend.

Oczywiście, by owa petycja miała szansę posiąść jakąkolwiek moc sprawczą potrzebujemy podpisów, dużo podpisów, dlatego też podpisujcie się sami, a także mówcie o akcji znajomym fanom. Jeśli będzie nas wystarczająco dużo, z pewnością ktoś usłyszy nasz apel!

Jeśli jeszcze nie podpisaliście petycji, zapraszamy tutaj >>