…fakty znane mniej lub bardziej wracają w kolejnym odcinku.

Jak wiadomo połączenia w tym uniwersum są niezwykle istotne i często wskazują na coś więcej niż tylko zwykłe nawiązanie do różnych faktów. Weźmy pod lupę kilka z nich.

  • Ostatnia linia dialogu w Zemście Sithów należy do C-3PO, tak samo jak i pierwsza w Nowej Nadziei. Przypadek? Nie sądzę.
  • Jabba, miał odrębną wzmiankę o sobie w napisach części pierwszej prequeli, Mrocznego Widma, został wymieniony, jako grany przez samego siebie. To nietrudne biorąc pod uwagę ilość CGI użytej w nowej trylogii.
  • Pamiętacie padawana, który przebijał się przez klony do senatora Organy podczas zagłady jedi w Świątyni? W postać Zett Jukassa wcielał się syn Georga Lucasa, Jett Lucas.
  • Za to w Przebudzeniu Mocy na jednym z ujęć w bazie Ruchu Oporu można zauważyć kobietę w uczesaniu typowym dla księżniczki Lei. Postać ta grana jest przez córkę Carrie Fisher, Billie Lourd.
  • W Imperium Kontratakuje po raz pierwszy widzimy postać Boby Fetta, i słyszymy jego głos przez zatrważające liczbę, czterech kwestii! Podobnie jak Hrabia Dooku w Zemście Sithów.
  • „Przebija” go jedynie Darth Maul, który w Mrocznym Widmie wypowiada, dwie linie dialogu.
  • Dodatkowo pamiętacie scenę kiedy Obi Wan przecina mrocznego sitha na dwoje? Rey Park powiedział później, że nie miał pojęcia jaki wyraz twarzy przybrać, kiedy to się stanie, dlatego po prostu udawał, że właśnie siedzi na toalecie.
  • A która z części zawiera najwięcej śmieci? Jest to oczywiście podchwytliwe, Imperium Kontratakuje zawiera „jedynie” trzydzieści zgonów, z czego Zemsta Sithów ma ich aż sto piętnaście. Do rankingu tego oczywiście nie wlicza się zamordowanie populacji Alderaan z Nowej Nadziei, bo jak by to powiedziała postać z nieco innego uniwersum:

gimli
Deadpool bonus: Postać ta uważa Jar Jar Binksa za abominację. Chętnie zabije tych, którzy lubią gungana.

To już koniec ciekawostek na dzisiaj. Znaliście wszystkie? Pochwalcie się w komentarzu ile było dla was nowych, a o ilu już wiedzieliście.

A oto pozostałe części cyklu: