…czyli fakty znane mało, lub bardzo mało.

Jak wiadomo Gwiezdne wojny to nie są jedynie nasze ulubione filmy czy książki. Jest to również obfite źródło ciekawostek i interesujących faktów. Nie o wszystkich wiedzą nawet najbardziej zagorzali fani. Dlatego poniżej znajdziecie ich małą porcję.

  1. Denis Lawson, który w Epizodzie V i VI grał postać Wedge Antillesa jest również wujkiem Ewana McGregor’a, który odgrywał młodego Obi-Wana.
  2. W filmie Nowa Nadzieja w Wedge Antillesa wcielało się dwóch aktorów: podczas sceny z odprawą pilotów Rebelii przed atakiem na Gwiazdę Śmierci twarzy postaci użyczał Colin Higgins, natomiast sceny w kokpicie X-Winga odgrywał już Denis Lawson. Jako bonus dodam jeszcze, że za głos Wedge Antillesa w pierwszej części Gwiezdnych Wojen należał do Davida Ankruma.
  3. Podczas kręcenia Bitwy o Hoth, oddziały z Bazy Echo były grane przez norweskich górskich ratowników. W zamian Goerge Lucas wpłacił dotacje na Norweski Czerwony Krzyż.
  4. W usuniętych scenach z Nowej Nadziei dowiadujemy się, że Luke był nazywany przez przyjaciół Robaczkiem (ang. Wormie).
  5. Anthony Daniels, aktor który wcielał się w C-3PO, uczestniczył w scenie bez kostiumu złotego droida protokolarnego. Można go zobaczyć w pewnym momencie w scenie w barze, na początku Ataku Klonów.
  6. Według początkowych zapisów scenariusza C-3PO miał zachowywać się jak sprzedawca używanych samochodów. Ale aktor Anthony Daniels przekształcił jego osobowość bardziej w brytyjskiego lokaja. Co wyszło stanowczo na dobre tej postaci.
  7. Greedo (postać, która znamy z tego, że nie strzeliła pierwsza) występuje również w Mrocznym Widmie, w finalnej wersji filmu wycięto jednak jego bójkę z Anakinem.
  8. Słynna kwestia „It’a a trap!” admirała Ackbar, na samym początku brzmiała „It’s a trick!”, zostało to jednak zmienione w post produkcji, ponieważ pierwotna wersja została źle przyjęta.
  9. Dodatkowo admirał Ackbar w swojej wcześniejszej historii był niewolnikiem Wielkiego Moffa Tarkina, służył mu jako osobisty pilot.

ackbar
Bonus: Deadpool („lekko” szalony bohater z komiksów Marvela) w jednym z komiksów zabija mężczyznę, który twierdzi, że prequele były lepsze od oryginalnej trylogii. Więc lepiej uważać na to, co się mówi facetom ubranym w czarno-czerwone stroje.

Które z przedstawionych ciekawostek już były przez Was znane, a które okazały się nowością? Kolejna porcja już wkrótce.