Początkiem czerwca fanów gry Battlefront czeka nie lada gratka, wtedy to bowiem pojawi się nowy dodatek do gry skupiający się na planecie Bespin. Wraz z nim gracze otrzymają możliwość wcielić się w nowe (oczywiście świetnie nam znane) postacie, a także korzystać z nowych pojazdów oraz broni.

Nowymi postaciami będą Lando Calrissian oraz Dengar, oczywiście odpowiednio jako bohater i łotr (nie mylić z Łotrem). O ile ten drugi bazować będzie przede wszystkim na swym arsenale (ciężki blaster DLT-19 dengara będzie jedną z nowych broni), o tyle głównym atutem Lando będzie „zabawa prawdopodobieństwem oraz używanie wszelkiego rodzaju sztuczek przeciwko swym wrogom.

Dzięki dodatkowi otrzymamy też możliwość zasiadania za sterami znanych z filmu Cloud Carów, a także odwiedzania wielu nowych lokalizacji na Cloud City jak Pałac Administratora, Laboratoria Bioniip czy słynną komorę, w której Han został zamrożony w karbonicie.

Szykuje się zatem mnóstwo atrakcji i nowości, które graczom dostępne będą już 5 lipca (chyba, że posiadacie „season pass„, dzięki któremu dostęp do dodatku otrzymacie dwa tygodnie wcześniej – 21 czewrca).