Ekipa MakingStarWars.net znó stanęła na wysokości zadania i dostarczyła bardzo ciekawych informacji z planu Epizodu VIII.

 

Jak można się jednak spodziewać, jeśli poniższe informacje i spekulacje się potwierdzą, okazać się one mogą sporym

S    P    O    I    L    E    R    E    M

Dalej czytacie wobec tego na własne ryzyko!

Ekipa wciąż pracuje na irlandzkim Malin Head, które przypomnijmy, najprawdopodobniej będzie filmowy Ahch-To. Stamtąd też pochodzi zdjęcie, gdzie nad brzegiem morza widać jakoby siódemkę odzianych w czerń postaci posiadających broń i hełmy przywodzące na myśl średniowiecznych rycerzy. Wszyscy oczywiście pamiętamy wizję Rey z Przebudzenia Mocy, w której widziała ona Rycerzy Ren i bardzo prawdopodobnym jest, że to właśnie oni widoczni byli na zdjęciu.

Powtarzają się także plotki, jakoby Rey, przed konfrontacją z Rycerzami Ren złą była na Luke’a gdyż ten chce, by zabiła ona Kylo Rena, podczas gdy ona sama wolałaby tego uniknąć. Ostatecznie jednak godzi się ona na to, bądź najzwyczajniej w świecie nie ma wyboru. Plotka, choć jak wspominałem, powtarzająca się, wydaje mi się trochę naciągana, trudno mi bowiem wyobrazić sobie Jedi, który nalegałby otwarcie na tak ostateczne rozwiązania.

Z kolei z innych źródeł wyciekł opis całej sceny na Ahch-To, które przebiegać miała tak:

– Luke i Rey są na Anch-To, w tle zachodzi właśnie słońce i zaczyna padać deszcz.
– Rey ma związane włosy, nie ma też kamizelki znanej z końca TFA.
– Kylo Ren i jego Rycerze nadchodzą wybrzeżem posuwając się w stronę bohaterów.
– Kylo nie ma na sobie maski, reszta kostiumu, a także miecz świetlny zdają się być te same, co w TFA.
– Rycerze Ren skupiają się na Luke’u, podczas gdy Rey pozostawiają dla Kylo, który chce zemścić się na swoją porażkę w TFA.
– Kylo i Rey walczą nad klifem, a w tle widać nocne morze.
– Luke walczy z Rycerzami na plaży. Pierwszy z nich atakuje go uzbrojony w topór, Luke odrzuca go jednak używając mocy i dopiero wtedy włącza swój zielony miecz świetlny.
– Następnie Luke rozprawia się z kolejnymi Rycerzami jeden po drugim.
– Tymczasem Rey znika z zasięgu wzroku, wygląda jakby była ranna, lub spadła z klifu.
– Luke niespiesznie udaje się w stronę Kylo, który wycofuje się widząc, że jego ekipa została pokonana.

W dodatkowym komentarzu stwierdzono, że podczas kręcenia scen walki używano wielu linek, na których podwieszeni byli bohaterowie, można się więc domyślać, że walka może być bardziej efektowna, a poziom Mocy jej uczestników wyższy, niż miało to miejsce w TFA.

Może być to też nie być koniec pojedynku, a do ostatecznej konfrontacji dość może w klimatycznej świątyni Jedi, która jak wiemy odtwarzana była na Malin Head.

Tak czy inaczej, zapowiada się to naprawdę bardzo efektownie i klimatycznie, czy dorówna to jednak walce Maula z Qui-Gonem i Obi-Wanem na Naboo? Poczekamy, zobaczymy, bo na ten moment nie wiemy nawet, czy powyższy opis znajdzie jakiekolwiek potwierdzenie w nadchodzącym filmie.