W odpowiedzi na pytanie fana filmowiec Christopher McQuarrie podzielił się niedawni swoim pomysłem na solowy film w uniwersum Star Wars, i jest on bardzo ciekawy.

Christopher McQuarrie to postać w Hollywood znana i uznana. Jako scenarzysta, bądź reżyser pracował nad takimi filmami, jak genialni Podejrzani, świetny, choć często niedoceniany Jack Reacher, czy Valkyria. Ostatnio z kolei wielki sukces odniosła jego Mission Impossible: Rogue Nation, a obecnie filmowiec pracuje nad sequelem filmu sci-fi Na Skraju Jutra (Edge of Tommorow).

Nieoficjalnie mówi się też, że Christopher McQuarrie pomógł też w dopracowywaniu scenariusza Rogue One. Aczkolwiek marzy mu się też chyba jego własny film spod znaku Star Wars i ma on najwyraźniej jego jasno sprecyzowaną wizję.

Na pytanie fana za pośrednictwem Tweetera stwierdził on, że wystarczy, że Disney zapewni mu Sokoła Millenium i Michaela B. Jordana, jako młodego Lando, a on zajmie się resztą.

Oto oryginalny tweet:

Przyznać trzeba, że film o przygodach największego szulera i lowelasa w Galaktyce w jego młodych latach, gdy wciąż jeszcze był właścicielem legendarnego statku brzmi całkiem ciekawie, a i wybór aktora, który ostatnio z bardzo dobrej strony zaprezentował się w obrazie Creed, jest bardzo trafny (na pewno trafniejszy, niż obsadzanie go w roli Boby Fetta, bo i takie plotki jakiś czas temu krążyły).

Jak sądzicie, dałby taki film radę?