Pamiętacie mini serial  LEGO Star Wars pod tytułem The Resistance Rises (jeśli nie, to pisałem o nim tutaj >>)?

 

Długo trzeba było czekać na kolejne jego odcinki, ale chyba było warto, bo historie będące prequelami (aczkolwiek niekanonicznymi) do Przebudzenia Mocy, choć krótkie, napakowane są humorem i gwarantują świetną zabawę. Na youtubowym kanale Toys’r’us zadebiutowały od razu trzy nowe odcinki, które znajdziecie poniżej wraz z oficjalnym opisem:


„The trouble with Rathars” (Problemy z Ratharami)
Han Soli i Chewbacca mają pełne ręce roboty próbując okiełznać stado Rathartów w drodze na spotkanie z piratem znanym jako Bala Tik. Sytuacja jeszcze się pogarsza, gdy frachtowiec Hana zostaje zatrzymany przez patrol Najwyższego Porządku zmuszając go do radosnej improwizacji, by uratować się przez TIE Fighterami oraz szalejącymi na pokładzie bestiami.

 „Hunting for Han” (Polowanie na Hana)
A zamku legendarnej Maz Kanaty (miejscu spotkań największych szumowin galaktyki), jego właścicielka ma własnie dobić targu z piratem znanym jako Bala Tik, gdy ten żąda, by Maz wyjawiła mu kryjówkę Hana Solo, który to najwyraźniej przekręcił go na transporcie Ratharów. Okazuje się, że nie jest on jedynym, którego Han ma na sumieniu, i wkrótce cały przybytek opanowuje bójka pomiędzy hejterami Hana. Sytuację ratuje tajemniczy, zakapturzony osobnik, który podsuwa piratom pewną, niekoniecznie prawdziwą informację.

 

„Rey strikes back” (Rey kontratakuje)
Na zapomnianej przez ludzi i Boga planecie Jakku, Rey ledwo wiąże koniec z końcem jako złomiarka przetrząsając rozbite Niszczyciele. Jednak bezduszny Unkar Plutt jej tego nie ułatwia. Poirytowany tym, co odbiera za niewdzięczność Rey, wysyła swoich dwóch umyślnych, by ukradli ukochany śmigacz Rey. Niezbyt bystra dwójka przekonuje się, że lepiej nie zadzierać ze zdeterminowaną Rey, które zrobi wszystko, by odzyskać swego ukochanego „Bumpera”.

 

Tak jak napisałem, odcineczki zapewniają naprawdę niezłą, acz krótką rozrywkę, a dodatkowo widzimy powroty starych, bardzo dawno niewidzianych znajomych, a także gościnne występy bohaterów innego, animowanego serialu, także obejrzeć naprawdę warto 🙂