Londyn nie narzeka na brak turystycznych atrakcji, jednak mało kto opuszcza stolicę Anglii nie odwiedziwszy Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. A niebawem (prawdopodobnie jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi) owo muzeum zyska dodatkową atrakcję dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen.

 

Otóż w londyńskiej filii Madam Tussauds zagości BB-8, a niedługo później (w lecie) dołączy do niego Rey. Oboje przedstawieni zostaną w scenerii Jakku.

Jest to najnowszy dodatek, to i tak już obszernej kolekcji figur (16) i lokacji (11) z odległej galaktyki, którą od 16 maja 2015 odwiedzać można w Londynie.

 

Istniejące lokacje i figury to:

– Darth Vader na Cloud City podczas pojedynku z synem;
– Sala tronowa w Pałacu Jabby, w której nie mogło zabraknąć słynnego gangstera oraz oczywiście Księżniczki Lei;
– Ostatnie, epickie starcie Vadera z Lukiem, oczywiście na oczach Imperatora;
– Słynne starcie wysłanników senatu (Obi-Wan i Qui-Gon) z Darthem Maulem na Naboo;
– Anakin, a właściwie już Vader, na Mustafar;
– Han Solo w Cantinie;
– Artoo i Threepio na Tatooine;
– Chewbacca towarzyszący nam jako drugi pilot Sokoła Millenium;
– Korytarze Gwiazdy Śmierci (a na tych, jak wiadomo, nigdy nie brakuje szturmowców);
– Dagobah i pewnien niepozorny, zielony stworek.

BB-8 i Rey znajdą się zatem w doborowym towarzystwie, a jeśli przypadkiem w okolicy nadchodzących Świąt będziecie przypadkiem w Londynie, koniecznie powinniście się udać zobaczyć woskową replikę sympatycznego droida. Od 25 do 28 marca, na fanów, którzy odwiedzą muzeum przebrani za swych ulubionych bohaterów Gwiezdnej Sagi czekają specjalne podarunki z BiBim. Dodatkowo każdego dnia promocji, wśród fanów rozlosowany zostanie jeden egzemplarz BB-8 od  Sphero (o którym akurat wczoraj pisałem).