Jeszcze na dobre nie otrząsnęliśmy się po wydarzeniach z finałowego odcinka serialu Star Wars Rebels i wciąż trwają spekulacje na temat tego jaki los spotkał ulubienicę fanów – Ahsokę Tano, a już dostaliśmy kolejną, gorącą wiadomość z nią związaną.

Otóż już w październiku dawna padawanka Anakina Skywalkera powróci do uniwersum Star Wars! Tym razem będzie bohaterką książki autorstwa E.K. Johnstona. A oto oficjalny opis wydawnictwa:

„Ahsoka Tano ulubienica fanów i bohaterka seriali Star Wars: Wojny Kolonów oraz Star Wars: Rebelianci stanie się gwiazdą swej własnej powieści wydanej przez Disney Lucasfilm Press 11 października 2016! Fani od dawna zastanawiali się co działo się z Ahsoką po tym, gdy odeszła z Zakonu Jedi pod koniec Wojen Klonów i zanim pojawiła się jako tajemniczy rebeliancki kontakt – Fulcrum w Rebeliantach. Jej historia nareszcie zostanie opowiedziana. Po jej doświadczeniach z zakonem oraz horrorem Rozkazu 66 Ahsoka nie jest przekonana, czy kiedykolwiek będzie jeszcze w stanie być częścią czegoś większego. Jednak jej pragnienie walki ze złem Imperium i stawania w obronie tych, którzy tego potrzebują, skieruje ją wprost do Baila Organy i Sojuszu Rebeliantów…”

Jak więc widzimy książka nie odpowie na nurtujące wszystkich pytanie, co tak naprawdę stało się z Ahsoką w ostatnim odcinku drugiej serii Rebeliantów, tym niemniej z pewnością miło będzie poznać jej losy pomiędzy dwoma serialami animowanymi.

Oczywiście data wydania książki, która zatytułowana będzie po prostu „Ahsoka” w Polsce nie jest na ten moment znana.