Przez kilka ostatnich dni zebrało się znów zebrało się kilka ciekawych doniesień (niepotwierdzonych), spekulacji i plotek, które Wam przybliżę. Mogą one zawierać spoilery (gdyby się sprawdziły), więc dalej czytacie na własną odpowiedzialność 😉

Największa bomba pojawiła się podczas Targów Zabawek w Norymerdze (Nuremberg Toy Fair). Podczas prezentacji nadchodzących zestawów Lego Star Wars, przy tytule Rogue One pojawiło się zdjęcie statku do złudzenia przypominającego Slave 1, czyli słynny statek jeszcze słynniejszego Boby Fetta. Oczywiście może to być inna, bardzo podobna jednostka, a nawet jeśli jest to słynny Slave, za jego sterami wcale nie musi zasiadać mandaloriański łowca nagród. Aczkolwiek pojawienie się łowcy nagród mogłaby się bardzo dobrze wpasować w całość filmu (więcej o tym za chwilę). Zresztą też nie jest powiedziane, że Boba musiałby być czarnym charakterem, w końcu to i Rebelia mogłaby rozbić świnkę skarbonkę, by zapłacić za jego usługi.

Postać Foresta Whitakera ma być podobno weteranem wielu wojen, a jego pokiereszowana aparycja (liczne blizny, mechaniczna noga i chodzenie o lasce) mogą to potwierdzać. Co więcej krążą także plotki, że nie jest on byłym żołnierzem, a raczej bardzo doświadczonym łowcą głów, który przychyla się do sprawy Rebelii.

Poznano tez jakoby pseudonimy niektórych postaci, które używane są na planie. I tak Felicity Jones to Green Seal Leader, Jiang Wen to Seal Communicator Blue, a wspomniany Forest Whitaker to Eel Commander. Z kolei pseudonimy postaci imperialnych pochodzą od rekinów (Shark). Mój domysł to Rebelianci – Foki (Seal), Imperialni – Rekiny (Shark), a Łowcy – Węgorze (Eel).

W plotkach powraca znów temat niezwykłego droida (Seal Droid), którego dzięki technologii motion-capture zagrać ma Alan Tudyk (pamiętacie go z Serenity?) i wygląda on naprawdę super.

Świetnie prezentować ma się także główny czarny charakter filmu – Imperialny dowódca w typie admirała Thrawna (grać ma go Ben Mendelshon), którego znakiem rozpoznawczym ma być jakoby imponujący, biały płaszcz, który jest bohaterem kilku bardzo efektownych scen.

Pojawiła się także informacja dotycząca nowego modelu myśliwca TIE. Jest skrzydła mają kształtem przypominać nieco TIE Interceptory, jedna same „płaty” maja być płaskie.

I które z tych informacji najbardziej Wam się podoba i  chcielibyście, by okazała się prawdą?