O tym, że jest nowy trailer już zapewne wiecie i podobnie jak my, oglądaliście go już kilka, jeśli nie kilkanaście razy. Pewnie i u was emocji pojawiło się co niemiara. Nasza redakcja postanowiła przelać je na „papier”, by przedstawić wam swe reakcje.

Michał Michałowski – newsroom, FB i człowiek renesansu (od wszystkiego znaczy)

Ciężko ująć słowami to jak wiele klimatu Gwiezdnych Wojen wylewało się z tego zwiastuna. Szkolący Luke, dowodząca Leia, Chewbacca ze swoim nowym drugim pilotem, oszałamiające planety, egzotyczne stworzenia i bitwa w kosmosie. Nie brzmi może to jakoś inaczej od opisu innych części czy nawet typowej formuły kina space opery, ale w rzeczywistości jest to o wiele więcej. Szczególnie podobała mi się scena konfrontacji Phasmy i Finna — może postać w chromowanej zbroi, odkupi swoje braki ze scenariusza Przebudzenia Mocy? Definitywnie, czekam jeszcze bardziej niż dotychczas!

Piotrek Błażejewski – gry, research i inne

Bardzo lubię rozpoczynać dzień ze świetną nowinką ze świata Star Wars. W tym przypadku jest to długo oczekiwany zwiastun The Last Jedi. Film świetnie się zapowiada: Luke odmawiający trenowanie Rey, ponieważ przypomina mu Bena; Leia na celowniku swojego syna, który chce „zabić przeszłość”; Snoke torturujący Rey, Finn vs Phasma i tajemniczy oficer stojący tyłem do widzów. Czyżby Wielka Admirał Sloane doczeka się kinowego debiutu? Dowiemy się tego na pewno w grudniu. Nie mogę się doczekać.

Ps. Bardzo liczę na spotkanie Finna z Zeroes, czyli jednego z jego trzech kompanów z czasów bycia szturmowcem. Dwóch pozostałych znamy: Slip, którego śmierć nakłoniła Finna do dezercji oraz Nines, bardziej znany fanom jako TR-8R, który 2 lata temu zaserwował widzom kapitalny pojedynek. Phasma, spróbuj to przebić!

Aleksander Inglot – gry i szalone teorie spiskowe (a może wcale nie tak szalone?); sceptyk

Ogólnie rzecz biorąc, to nowa trylogia nie podnieca mnie w ogóle, odkąd zobaczyłem The Force Awakens. Nie śledzę prawie żadnych nowości związanych z The Last Jedi, bo wolę się nie napalac. Tak jest też z tym trailerem. Całkiem przyjemny, kilka dobrych scen (chętnie się dowiem czyja ręka wychodzi spod ziemi), zapowiadająca się bardzo dobrze bitwa w kosmosie, ale temu kontrastuje wciąż wahający się Kylo Ren, który dalej ma płaczliwy wyraz twarzy, brak mu zimnej kalkulacji, a zwątpienie nie znika. Mam nadzieje, że wyjdzie z tego coś zdecydowanie lepszego, niż się spodziewam.

Kacper Tekiela – komiksy, gry, social

Świetny zwiastun. Pokazuje jak dużo wątków będzie w najnowszej części. Jednak mam nadzieję, że zostawili jeszcze nam trochę wrażeń na seans kinowy. Liczę na to, że podczas premiery poczuje te same emocje, które towarzyszyły mi podczas seansów innych epizodów.

Adrian Graboś – padawan, RPG i inne gry bez prądu

Oglądam trzeci raz, zauważając szczegóły, snując teorie, przypasowując dialogi do potencjalnych scen w filmie. Trzeba wstawać na uczelnię, ale wrócę do tego zajęcia jeszcze parę razy. Jest dobrze, bo pożyje się na tych dwóch minutach do premiery, a przecież o to chodzi!

Łukasz Matelski – książki, filmy, seriale, w ogóle Star Wars guru

Świetny zwiastun. Wydaje się być zupełnie inny od zajawek poprzednich filmów, co wcale nie znaczy, że jest przez to gorszy. Widać też, że klimat filmu będzie zdecydowanie różnił się od „Przebudzenia Mocy”, czuć w tym pewną baśniowość, no i zdecydowanie widoczny jest styl Riana Johnsona. Wydaje mi się, że „Ostatni Jedi” bardzo rozwinie pojęcie Mocy i poznamy jej aspekty, o których wcześniej jeszcze nigdy nie słyszeliśmy. Mam wrażenie, że twórcy pójdą w kierunku, w którym w konflikcie będą brały udział aż 3 strony – użytkownicy jasnej i ciemnej strony Mocy oraz ci, którzy postanowili być „po środku”. Jednak przede wszystkich jestem zachwycony scenami z Lukiem Skywalkerem. Bałem się jak Mark Hamill poradzi sobie z rolą po 30 letniej przerwie, jednak każda jego kwestia i wyraz twarzy wyszły perfekcyjnie i mam nadzieję, że dzięki Epizodowi VIII będziemy mogli zobaczyć go też w innych produkcjach, bo zdecydowanie na to zasługuje.

Wojtek Wiśniewski – red. nacz.

Jest super klimat, i to jest najważniejsze! Szkolenie Rey i cała akcja na Ahch-To zapowiada się naprawdę oryginalnie i intrygująco. Cudnie efektowne sceny. Finn vs Phasma! Choć liczyłem, że ta ostatnia stanie na przeciw Luke’a. Kylo w myśliwcu i kosmiczna bitwa – miodzio! tylko scen z Canto Bight mi zabrakło. No ale jest to, co najważniejsze – Porgi!!! 😀

A jakie są wasze wrażenie tak na gorąco?

A jeśli przypadkiem jeszcze go nie widzieliście, oto raz jeszcze wspominany zwiastun: