Już w czwartek rozpoczyna się największe święto fanów Gwiezdnych Wojen, czyli Star Wars Celebration, które w tym roku odbędzie się w amerykańskim Anaheim. Jest niemal pewne, że przy tej okazji liczyć możemy na wiele ciekawych zapowiedzi nie tylko serialowych czy filmowych, ale też książkowych, komiksowych, czy ze świata gier.

A oto lista najciekawszych paneli czekających nas już od czwartku.

Czwartek, 26.05

20:00-21:30 – Lucasfilm’s Studio Showcase

Panele otwierające SWC niemal zawsze zaczynają z wysokiego C, i podobnie powinno być w tym przypadku. Na scenie zobaczymy licznych twórców odpowiedzialnych za produkcje aktorskie, a także kilkoro gości specjalnych. Rozmawiać oni będą o najbliższej przyszłości „aktorskiej” odległej galaktyki, w tym w szczególności Obi-Wana Kenobiego, Andora oraz Mandalorianina. Spodziewamy się, że podczas panelu pokazany zostanie co najmniej teaser Andora, a także może pierwsze materiały promujący 3. sezon przygód Dina Djarina.

22:00-23:00 – Lucasfilm Publishing: Stories From a Galaxy Far, Far Away

Od książek dla dzieci, po „dorosłe” powieści – jeśli jesteście fanami gwizdnowojennej literatury, to panel dla Was. Organizatorzy obiecują wiele informacji na temat nadchodzących pozycji od wydawnictw Disney Lucasfilm Press, Del Rey, Dark Horse i innych. Nie zabraknie też premierowych zapowiedzi, które powinny rozgrzać fanów do czerwoności. Tutaj mamy nadzieję, że pojawią się pozycje powiązane z serialami (bo kto nie chciałby poznać bliżej przeszłości Moffa Gideona).

00:00-01:00 – The High Republic: For Light and Life

Skoro już o książkach i komiksach mowa, nie mogło oczywiście zabraknąć Wielkiej Republiki, która otrzymała własny panel. Gościć będą na ni mClaudia Gray, Justina Ireland, Daniel José Older, Cavan Scott oraz Charles Soule, którzy opowiedzą o złotej erze Jedi, a także podzielą się z uczestnikami zapowiedziami nowych pozycji wchodzących w skład 2. fazy cyklu. Nie ukrywamy, że chętnie byśmy się dowiedzieli, że na kolejne fale przypadać będzie więcej, niż jedna „dorosła” powieść.

Piątek, 27.05

20:00-21:00 – Light & Magic

Kolejny dzień rozpocznie się od panelu będącego niejako zapowiedzią niezwykłego dokumentu, Light & Magic, o legendarnym studiu od efektów specjalnych. Podczas panelu zobaczmy Lawrenca Kasdana i Rona Howarda, a także kilku specjalistów od efektów specjalnych.

21:30-22:30 – The Summer of LEGO Star Wars

Tym razem coś dla fanów „klockowych” Gwiezdnych wojen. Podczas panelu będzie mowa zarówno o najnowszej grze, LEGO Star Wars: Saga Skywalkerów, jak i o nowych zestawach, które pojawią się jeszcze w tym roku. Ale na tym podobnie atrakcje się nie skończą, także mamy nadzieję, że zostanie zapowiedziany nowy serial spod znaku LEGO Star Wars.

21:30-22:30 – Lucasfilm Publishing: Behind the Page

I znów panel książkowy, jednak tym razem dotyczył on będzie tytułów niefabularnych, czyli wszelkiego rodzaju albumów, przewodników i tym podobnych od wydawnictw Abrams, DK, Insight Editions i innych.

23:00-00:00 – Star Wars: Attack of the Clones 20th Anniversary Celebration

Aż trudno uwierzyć, że Atak klonów ma już 20 lat. A jednak. Panel ten będzie uczczeniem tego doniosłego jubileuszu, a my spodziewać możemy się wielu gości specjalnych i wyjątkowych materiałów zza kulis. Kto wie, może dostaniemy nawet coś więcej…

00:30-01:30 – Hasbro Star Wars Panel

Nie zabraknie też czegoś dla miłośników figurek i oraz akcesoriów od Hasbro. Dowiemy się, co jest w planach dla serii The Black Series oraz The Vintage Collection, a także jakie repliki mieczy czy hełmów pojawią się w niedalekiej przyszłości. Po Holonecie krążą też plotki, że pojawić się może kilka niespodzianek.

03:00-04:00 – Let’s Play Star Wars! – A Galaxy of Tabletop Games

A oto panel, który nas, jako miłośników gier, do których prąd niekoniecznie jest potrzebny, bardzo interesuje. Mamy bowiem dostać nowe zapowiedzi, w tym także od Fantasy Flight Games. Bardzo mocno trzymamy kciuki, by pojawił się tutaj temat nowej karcianki spod znaku Star Wars.

Sobota, 28.05

20:00-21:00 – Mando+ :  A Conversation with Jon Favreau & Dave Filoni

Temat Mandalorianina poruszony zostanie już podczas pierwszego panelu, ale o tym, jak ważny jest Din Djarin niech świadczy fakt, że dostanie on swój własny panel. Wtedy to twórcy pierwszego aktorskiego serialu, Jon Favreau i Dave Filoni, opowiedzą o procesie powstawania Mandalorianina, ale także o tym, co przyniesie mu przyszłość.

22:00-23:00 – Behind the Scenes of The Mandalorian & The Book of Boba Fett

Ekipa odpowiedzialna za Mandalorianina oraz Księgo Boby Fetta przybliży proces powstawania warstwy wizualnej seriali. Będzie o efektach praktycznych, zaawansowanych modelach animatronicznych, animacji komputerowej i wszystkim pomiędzy.

22:00-23:00 – Star Wars: Hunters – Welcome to the Greatest Show in the Galaxy

Panel poświęcony nadchodzącej grze mobilnej od studia Zynga – Star Wars: Hunters. Mamy wielką nadzieję, że w końcu poznamy datę jej oficjalnej premiery.

23:30-00:30 – Tales of the Jedi

Dave Filoni opowie o swim tajemniczym, animowanym projekcie, Tales of the Jedi, który jak się okazuje, będzie antologią krótkich historii.

01:30-02:30 – Marvel Star Wars Comics

Głównodowodzący wydawnictwa Marvel, C.B. Cebulski, i jego topowi twórcy spotkają się, by porozmawiać, co w komiksowym zakątku odległej galaktyki piszczy, a także by podzielić się z nami zapowiedziami nowych tytułów.

03:00-04:00 – Del Rey: Behind-the-Scenes

Na tym panelu bliżej przyjrzymy się trzem najbliższym powieściom od wydawnictwa Del Rey – Brotherhood (już wydana), Shadow of the Sith oraz The Princess and the Scounrel. Nie wykluczone, że pojawi się też jakaś nowa zapowiedź, na przykład kontynuacja któregoś z trzech wymienionych tytułów.

Niedziela, 29.05

20:00-21:00 – Star Wars: The Bad Batch Season 2

A oto coś, co parszywcy lubią najbardziej, czyli panel poświęcony 2. sezonowi Parszywej Zgrai. Na scenie pojawią się twórcy i aktorzy, którzy podsumują pierwszą odsłonę serialu, ale też zdradzą, czego spodziewać możemy się w drugiej. My już teraz spodziewamy się też, że poznamy datę premiery nowego sezonu.

00:30-01:30 – Celebration Anaheim Closing Ceremony

I na tym zakończy się tegoroczne Star Wars Celebration, a podczas panelu wieńczącego imprezę pojawi się podsumowanie najważniejszych wydarzeń i zapowiedzi poprzednich 3 dni.

Jak więc widzicie, zdecydowanie jest na co czekać, a dla fanów szykuje się niezwykle intensywny i emocjonujący weekend!

Gdzie oglądać Star Wars Celebration Anaheim 2022?

Transmisje na żywo z wydarzenia oglądać będzie można na oficjalnej stronie starwars.com, a także na oficjalnym kanale na YouTube. Aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, że część najbardziej pożądanych materiałów (np. teasery czy trailery) nie zostaną zaprezentowane podczas streamu.

Źródło: link.