Do Rogue One: A Star Wars Story wciąż niestety daleko, ale by hype nie osłabł co i rusz pojawiają się nowe informacje ze sprawdzonych jakoby źródeł. Oto ich najnowsza porcja, która nie zdradza praktycznie żadnych fabularnych szczegółów, ale zapowiada się bardzo ciekawie (aczkolwiek doniesienia nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone)!

Po pierwsze Vader! Po udanych i dobrze odebranych gościnnych występach w serialu Star Wars Rebels, ulubiony mroczny lord zakontraktowany został także do Rogue One (to wiemy na pewno), jednak o ile początkowo spekulowano, jego występ będzie zaledwie epizodyczny, tak teraz dowiadujemy się, że jego rola ma być znacznie większa i znacząca.

Po drugie Tarkin! Tak, tak, słynny Wielki Moff także ma powrócić. Co więcej, zagrać ma go… śp. Peter Cushing! Czy obecna technologia podoła temu zadaniu? Czy będzie to ten moment, w którym Gwiezdne Wojny ponownie zrewolucjonizują przemysł filmowy? Zobaczymy…

Po trzecie szturmowcy! Ale nie byle jacy szturmowcy, tylko tak zwany Death Troopers. To nowa ich formacja charakteryzująca się czarnymi zbrojami, a także jak można się domyślać, znacznie większą bezwzględnością i skutecznością. Nie wiadomo natomiast, czy będą oni przypominali znanych z Expanded Universe Shadowtroopersów.

Po czwarte maszyny! Film ma przedstawić także znane nam już maszyny kroczące AT-AT oraz nowy rodzaj myśliwca TIE.

Po piąte droid! I to ponoć nie byle jaki droid. Ten mechaniczny towarzysz rebeliantów ma być inny, od wszystkiego, co do tej pory uniwersum SW widziało (wydłużone kończyny), ale na uwagę ma zasługiwać także jego osobowość, która wedle zapowiedzi, ma kraść aktorom każdą scenę, a której pojawi się nowy droid.

Po szóste Cashen…? Co? Kto? No właśnie jeszcze nie wiadomo, ale takie (lub zbliżone) imię ma rzekomo nosić jeden (jedna?) z istotniejszych bohaterów.

A na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość (tym razem będąca już faktem)! Otóż premiera najbliższego filmu SW została przyspieszona, dzięki czemu Rogue One: A Star Wars Story zobaczymy już 15 grudnia 2016 roku! Jednocześnie przypominam, że na Epizod VIII czekać będziemy musieli do 14 grudnia 2017 roku.