Jeszcze może tego nie wiecie (albo może wiecie, bo już o tym pisałem, a przez sklerozę się powtarzam), ale jestem bardzo wrażliwy i podatny na zapachy. Dlatego też nie jestem w stanie zjeść niczego, czego uprzednio nie obwącham (co będąc w gościach bywa czasami niezręczne), ale dotyczy to także kobiet – winny pachnieć pięknie.

Swego czasu byłem całkiem nieźle obeznany z perfumami zarówno męskimi, jak i kobiecymi. Te ostatnie przestałem co prawda śledzić, ale do dziś moim absolutnie uwielbianym zapachem jest Hypnose od Lancome’a i obok kobiety nim pachnącej nie potrafię przejść obojętnie.

Jednak w ostatnich dniach znacznie bardziej zajmowały mnie zapachy męskie i bynajmniej nie dlatego, że zacząłem obwąchiwać facetów, ale dlatego, że moje perfumy zaczęły się kończyć. Mój ukochany męski zapach (Fluid od Iceberg) niestety już od lat nie jest produkowany i resztka mojego zapasu używana jest li tylko na naprawdę specjalne okazje. Hypnose Lancome’a (męska wersja też jest niczego sobie) już się praktycznie skończyła, niewiele więcej pozostało z Aqua di Gio od Armaniego. Z kolei do Pi z Givenchy od początku nie miałem przekonania, więc jest tylko do codziennego użytku.

No i teoretycznie mógłbym kupić Hypnose’a (dość ciężkiego i bardzo słodkiego jak na męski zapach), co tyleż piękny, co popularny zapach od Armaniego, ale stwierdziłem, że czas na zmiany, a upatrywanie sobie prezentu urodzinowego (ech, aż strach przyznawać, które to już) uznałem za świetną okazję do zmiany zapachu. Mogłem pójść w znane mi skądinąd Black Rose XS od Paco Rabane, ale to to kolejny, dość słodki zapach, choć lżejszy niż Hypnose. Wolałem jednak coś zupełnie nowego, a przynajmniej mi nieznanego i po dwóch sesjach intensywnego wąchania znalazłem świetne nowe perfumy w postaci diorowskiego Sauvage (nie mylić z Savagem Opress ;)) oraz zapach, który ponad wszelką wątpliwość będzie moimi nowymi perfumami – Luna Rossa Sport od Prady, która pachnie (bosko) tak:

Nuta głowy: imbir / jałowiec / lawenda
Nuta serca: ambra / siano
Nuta bazy: wanilia / bób tonka / heliotrop / piżmo