To, że dziś pozostało tylko 94 dni do Przebudzenia Mocy jest faktem dość powszechnie znanym (wystarczy spojrzeć na tytuł wpisu), jednak dzisiejsza data ważna jest z jeszcze innego powodu. Otóż dokładnie za miesiąc rozpocznie się drugi sezon serialu Star Wars: Rebels. Z tej okazji postanowiłem poświęcić po jednym wpisie każdemu z bohaterów serialu i przybliżyć nieco ich sylwetki tym, którzy mogą nie znać ich zbyt dobrze, bo choć serial może nie wzniósł się jeszcze na wyżyny, to w kilku momentach pokazał, że ma potencjał. Ponadto jest to kanon, więc znać wypada.

A o czym w ogóle jest Star Wars: Rebels? Akcja rozgrywa się kilka lat przed Bitwą o Yavin, Imperium wciąż tłamsi galaktykę i swymi brudnymi łapskami coraz częściej sięgać zaczyna po planety zewnętrznych rubieży (outer rim). Jedną z nich jest Lothal, wokół której najczęściej toczy się akcja. Tam to właśnie załoga statku Ghost uprzykrza życie imperialnym okupantom i jest świadkiem, a z czasem staje się częścią, rodzącej się Rebelii.

Kapitanem Ducha oraz nieoficjalnym przywódcą grupy jest Hera Syndulla, młoda pilotka rasy Twi’lek (która najpewniej okaże się córką Chama Syndulli – bojownika o wolność poznanego w serialu Clone Wars). Jest to zdecydowanie najbardziej kompetentna oraz poważna postać z całej załogi, być może dlatego często ma się wrażenie, jakby połknęła kij od szczotki. Hera jest też jakoby jednym z najlepszych pilotów w galaktyce, aczkolwiek mnogość postaci, o których się tak mówi nieco ten tytuł deprecjonuje.

Co poza tym o Herze powiedzieć można? Zdaje się fanatycznie wierzyć w ideały rebelii, a przede wszystkim, swego informatora kryjącego się pod aliasem Fulcrum. Dziś wiemy już, że owym informatorem jest znana z Clone Wars – Ahsoka Tano, zatem jest to solidarność nie tylko jajników, ale także głowo-ogonów, czy innych narośli.

Przy tym wszystkim Hera jest niestety postacią pozbawioną choćby szczątkowego seksapilu (a szkoda, bo kobiety jej rasy bardzo często przemawiały do wyobraźni napalonych geeków). W tych swoich workowatych spodniach i kombinezonie aż po samą szyję nie prezentuje się niestety zbyt kobieco. Trzeba więc poczekać chyba do czasu, aż uwięzi ją Jabba, by przekonać się, czy poza talentem do pilotażu, Hera może się jeszcze czymś pochwalić pochwalić.

A tymczasem zapraszam na FB, gdzie znaleźć można galerię grafik przedstawiających Herę, zarówno oficjalnych, jak i fan artów, oraz kilka mushupów.

Pozostałe postacie Star Wars: Rebels
Kanan Jarrus
Chopper
Garazeb Orrelios
Sabine Wren
Ezra Bridger