Seria Star Wars Jedi, nadchodząca już niebawem gra Star Wars: Outlaws czy kilka innych projektów, nad którymi (ponoć) trwają prace sprawiają, że miłośnicy gier video w świecie Star Wars, nie mają ostatnio powodów do narzekań. Tym niemniej, od dłuższego czasu nie było gwiezdnowojennej strategii. Jeśli doskwiera Wam ten brak, to zapewne ucieszy Was to, o czym zaraz Wam powiemy.

Total War x Star Wars

Pojawiły się wiarygodne plotki, że studio Creative Assembly pracuje nad nową odsłoną znanej strategicznej serii Total War, która miałaby rozgrywać się dawno dawno temu w odległej galaktyce…

Total War: Star Wars opisywany jest jako nowy, flagowy produkt należącego do Segi studia, który nie tylko przyciągnąć może rzesze fanów Gwiezdnych wojen, ale także może przez długi czas utrzymywać się w świadomości graczy poprzez wydawane później DCLe.

Nie wiemy natomiast, kiedy nowej gry można się spodziewać, aczkolwiek jest niemal pewne, że nie nastąpi to szybko. Źródła donoszą, że prace nad grą w uniwersum Warhammera 40000 są na znacznie bardziej zaawansowanym etapie i to ona niemal na pewno pojawi się jako pierwsza.

Tym niemniej połączenie uznanej strategicznej serii, jaką jest Total War z naszym ukochanym uniwersum Star Wars brzmi bardzo dobrze i nie możemy doczekać się kolejnych doniesień w tym temacie. Tym niemniej trzeba pamiętać, że na tym etapie prace nad grą nie zostały oficjalnie potwierdzone, więc do tych doniesień należy podchodzić z pewnym dystansem.

Źródło: link.