Oto komiksy Star Wars, które wydawnictwo Marvel przygotowało dla nas na luty 2024.

7 lutego

Mace Windu #1 (z 4)

Okładka komiksu Mace Windu #1

Scenariusz: Marc Bernardin
Rysunki: Georges Jeanty
Okładka: Mateus Manhanini
Oficjalny opis: Już na długo przez Wojnami klonów, Mace Windu był znany ze swej dyscypliny, determinacji i biegłości w walce. Kiedy odkrycie naukowców zaczyna zagrażać równowadze w galaktyce, Mace musi ruszyć zdradliwą ścieżką pełną tajemnic i akcji.

Obi-Wan Kenobi #5 (z 6)

Okładka komiksu Obi-Wan Kenobi #5

Scenariusz: Jody Houser
Rysunki: Salvador Larroca
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Siły Imperium próbują wywabić Obi-Wana z ukrycia. Reva, Inkwizytorka znana także jako Trzecia Siostra, oblega placówkę Ścieżki, w której ukrywa się Obi-Wan Kenobi.

14 lutego

Darth Vader #34

Okładka komiksu Darth Vader #34

Scenariusz: Greg Pak
Rysunki: Adam Gorham
Okładka: Leinil Francis Yu
Oficjalny opis: Pozornie niepowiązane ze sobą wątki z kilku ostatnich lat w końcu nabierają sensu, gdy Darth Vader poznaje plany Imperialnej Schizmy. Umbaranka motywuje swoich współkonspiratorów. Kitster i Wald powracają, a wraz z nimi machina gubernator Tauntazy. Ale jak długo potrwa, zanim zdrajcy zaczną zdradzać samych siebie?

21 lutego

Star Wars #43

Okładka komiksu Star Wars #43

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Steven Cummings
Okładka: Stephen Segovia
Oficjalny opis: Luke Skywalker utknął daleko za linią wroga. Dodatkowo nawiedza go Sith, która w młodym Jedi dostrzega swoją szansę na triumfalny powrót. Czy Luke’owi uda się przeżyć, a jeśli tak, to kim on będzie?

The High Republic (Faza III) #4

Okładka komiksu The High Republic #4

Scenariusz: Cavan Scott
Rysunki: Jim Towe
Okładka: Phil Noto
Oficjalny opis: Mistrzyni Keeve Trennis zlekceważyła bezpośrednie rozkazy z Coruscant i udała się do przestrzeni Nihilów. Jej misją jest odnalezienie i uratowanie tego, kogo uważała za straconego. Starzy znajomi z Fazy I powracają, ale nie są już tacy sami!

28 lutego

Thrawn: Alliances #2 (z 4)

Okładka komiksu Thrawn: Alliances #2

Scenariusz: Jody Houser (na podstawie książki Timothy’ego Zahna)
Rysunki: Andrea di Vito & Pat Olliffe
Okładka: Rod Reis
Oficjalny opis: Podczas gdy Thrawn i Vader przemierzają galaktykę, my mamy okazję rzucić okiem na początki ich znajomości, kiedy to Thrawn i Anakin Skywalker starają odnaleźć się Padmé.

I tak właśnie prezentują się komiksy Star Wars na luty 2024. Bardzo ciekawi nas, jak poradzi sobie Mistrz Windu, który jak dotąd nie miał zbyt wiele szczęścia do komiksowych występów. W Wy na który z zapowiedzianych zeszytów czekacie najbardziej?

Źródło: link.