John Jackson Miller (Nowy świt) powraca do odległej galaktyki z nową powieścią rozgrywającą się rok przed Mrocznym widmem.

Zapowiedź „The Living Force”

Oto oficjalny opis powieści The Living Force:

Na rok przed wydarzeniami Mrocznego widma Yoda, Mace Windu i cała Rada Jedi wyrusza na spotkanie zmieniającej się galaktyki.

Jedi zawsze podróżowali wśród gwiazd, by bronić pokoju i sprawiedliwości w całej galaktyce. Ale ta się zmienia, a wraz z nią Zakon Jedi. Coraz bardziej skupia się on na przyszłości Republiki, odosobnienie na Coruscant, gdzie dwunastu członków Rady Jedi zajmuje się kryzysami na galaktyczną skalę.

Podczas gdy kolejna placówka Zakonu z czasów złotej ery Republiki na planecie Kwenn ma zostać zamknięta, Qui-Gon Jinn zarzuca radzie coraz większe izolowanie się Zakonu. W odpowiedzi na te zarzuty Mace Windu proponuje odważny krok: Cała dwunastka Mistrzów Jedi ma udać się z misją dobrej woli by pomóc planecie i przypomnieć mieszkańcom galaktyki, że Jedi wciąż stoją na straży, jak czynili to od wieków.

Ale nie dla wszystkich przybycie przywódców Zakonu jest powodem do radości. Wobec coraz częstszej nieobecności Jedi, różne grupy piratów stały się prawdziwą zmorą sektora. By utrzymać swoją pozycję piraci się jednoczą, by zabić Radę. I są gotowi zgładzić niezliczoną ilość istot, by tego dokonać.

Odcięci od Coruscant, Mistrzowie Jedi muszą zmierzyć się z niewygodną prawdą: podczas gdy nikt nie myśli o przyszłości więcej niż Rad Jedi, nikt nie potrzebuje ich pomocy bardziej, niż Ci żyjący teraźniejszością.

I jak Wam się podoba ten opis?

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Random House Worlds, a premiera zapowiedziana jest na 9 kwietnia 2024.

Źródło: link.