Pierwszym zapowiedziom gry Star Wars Outlaws towarzyszyły zapewnienia twórców, że świat będzie ogromny, ale trzeba przyznać, że brzmiały one dość enigmatycznie. Ale dziś wiemy już, czego możemy się spodziewać.

Wielkość planet w Star Wars Outlaws

W rozmowie z magazynem EDGE, dyrektor kreatywny Julian Gerighty podzielił się z fanami interesującymi informacjami na temat gry, w tym także zdradził, jak duża będzie każda z planek, które odwiedzić można w grze.

Porównał je do stref/regionów z gry Assassins’s Creed: Odyssey, twierdząc że każda z planet będzie zbliżona rozmiarami do 2-3 stref ze wspomnianej gry. Julian dodał, że planety są na tyle duże, że przemierzanie ich, nawet z wykorzystanie bardzo szybkich pojazdów, przypomina wielką podróż. Co więcej, każda z planet tworzona była „ręcznie” i z dużą dbałością o szczegóły.

Co prawda nie wiemy jeszcze, ile planet będziemy mogli odwiedzać, aczkolwiek zakładamy, że będzie ich przynajmniej kilka, a to oznacza, że dostępny w grze obszar będzie naprawdę duży.

Inne ciekawostki

Przy okazji poznaliśmy jeszcze kilka szczegółów związanych z grą.

Dowiedzieliśmy się między innymi, że w kwestii podróżowania nie będziemy mieć pełnej wolności. Dotyczy to w szczególności o przemieszczanie się z wykorzystaniem statku, który lądować będzie mógł tylko w wyznaczonych punktach.

Parę słów poświęcony też pupilowi głównej bohaterki, sympatycznemu Nixowi, którego w kwestii wpływu na rozgrywkę, określono jako połączenie spiderbota z Watch Dogs, Elizabeth z BioShock Infinite oraz BD-1 z serii Star Wars Jedi.

Potwierdzono też niejako duży wpływ, jaki będzie mieć w grze Reputacja, będzie ona bowiem nie tylko odblokowywać specjalne zadania, ale także zapewnić będzie mogła preferencyjne ceny w sklepach oraz umożliwi dostęp do niektórych, normalnie niedostępnych obszarów.

Po raz kolejny przekonujemy się zatem, że gra zapowiada się na niezwykle rozbudowaną w wielu różnych aspektach, co niezmiernie nas cieszy!

O grze Star Wars Outlaws

Poznaj pierwszą w historii grę z uniwersum Star Wars™ z otwartym światem, umiejscowioną pomiędzy wydarzeniami z filmów Imperium Kontratakuje oraz Powrót Jedi. Odkrywaj niezwykłe planety w całej galaktyce, zarówno te ikoniczne, jak i zupełnie nowe. Postaw wszystko na jedną kartę jako Kay Vess (Humberly González) – zyskująca reputację łotrzyca, która pragnie rozpocząć nowe życie jako wolna osoba. Razem ze swoim towarzyszem Nixem (Dee Bradley Baker) walcz, kradnij i przechytrz najpotężniejsze syndykaty przestępcze, by dołączyć do najbardziej poszukiwanych osób w galaktyce.

Jeśli nie boisz się ryzyka, galaktyka jest pełna możliwości.

Dowiedz się więcej na https://starwarsoutlaws.com/

Więcej informacji o nowej grze

Jeśli interesuje Was temat Star Wars Outlaws, koniecznie przeczytajcie także te artykuły:

Źródło: link.