Jeśli wierzyć portalowi Jedi-Bilbiothek (a z reguły ich informacje szybko znajdują oficjalne potwierdzenie), ustalona została data tegorocznego Piątku Mocy (Force Friday). Odbyć ma się on 1 września 2017.

Przypomnijmy, że Piątek Mocy, to tradycja zapoczątkowana dwa lata temu, w oczekiwaniu na Przebudzenia Mocy. Jest to seria imprez na całym świecie, podczas których debiutuje pierwsza partia zabawek i gadżetów nawiązujących do zbliżającego się akurat filmu.

O ile za pierwszym razem, działo się całkiem sporo (nawet w Polsce), o tyle zeszłoroczny Piątek Mocy (zwany też Rogue Friday), mocno rozczarował. Na świecie (głównie z USA) coś tam się jeszcze działo, ale w naszym kraju imprez zorganizowanych już nie było, a cała rzecz przeszła praktycznie bez echa.

Jak będzie w tym roku? Czy z uwagi na to, że czekamy na kolejny Epizod, a nie spin-off, znów dostaniemy z okazji Piątku Mocy coś więcej? I czy idąc tropem Rogue Friday, impreza będzie się nazywała The Last Friday? Tego na razie nie wiemy, ale liczymy, że pierwsze oficjalne komunikaty w tym temacie pojawią się już niebawem.

A Wy chcielibyście, by z okazji Piątku Mocy znów coś się działo, czy może jest to Wam obojętne?