Już za niecałe dwa miesiące zadebiutuje gra Star Wars Jedi: Ocalały, czyli kontynuacja przygód Cala Kestisa zapoczątkowanych w tytule Star Wars Jedi: Upadły zakon. Wiemy też, że studio Respawn odpowiedzialne za obie gry, pracuje już nad nowymi tytułami z Gwiezdnych wojen, a ogłoszenie o pracę, które niedawno się pojawiło, zdradzać może ciekawy szczegół dotyczący jednej z nich.

Nowa gra od Respawn z trybem multiplayer?

Wiemy, że jedna z nowych gier będzie pierwszoosobową strzelanką (FPS) opartą na silniku Unreal Engine 5 i to właśnie jej dotyczy wspomniane ogłoszenie. Respawn szuka Senior Gameplay Software Engineer i choć to samo w sobie nie jest niczym niezwykłym, to uwagę zwraca fakt, że wśród mile widzianych doświadczeń wymieniona została praca przy grach multiplayer.

Oczywiście nie musi to wcale oznaczać, że taka funkcjonalność pojawi się w nowej grze, aczkolwiek wydaje się to całkiem prawdopodobne, choć nie sposób zgadnąć czy tryb ten przyjąłby formę PvP czy PvE oraz czy dostępny byłby od razu, czy pojawiłby się w grze wraz z którąś z aktualizacji czy rozwinięć.

Tak czy inaczej, cieszy nas, że prace nad nowymi tytułami trwają, tym bardziej, że Respawn pokazał, że umie w Gwiezdne wojny.

Źródło: link.