Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś, na dwa dni przed premierą finałowego odcinka pierwszego sezonu Andora, ruszyły zdjęcia jego drugiej i niestety ostatniej odsłony.

Kiedy drugi sezon Andora?

Wobec powyższego pojawiły się pytania, kiedydrugi sezon trafi na platformę Disney+. W rozpowie z portalem Colider, Tony Gilroy rzucił nieco światła na tę kwestię.

Zdradził on, że zdjęcia do nowego sezonu planowane są do sierpnia 2023 roku (co przy serialach o podobnej do Andora liczbie odcinków, jest normą), jednak do tego dochodzi jeszcze cały etap postprodukcji. Przy okazji pierwszego sezonu trwał on niemal 3 lata, jednak trzeba pamiętać, że było to w okresie covidowym, który znacząco wydłużył cały proces. Obecnie cały proces został nieco usprawniony, jednak spodziewać się można, że nowe odcinki Andora zobaczymy nie szybciej, niż za około 2 lata.

Tony Gilroy stwierdził, że owszem, patrząc na przykład Łotra 1, można znacząco przyspieszyć postprodukcję, jednak wymaga to bardzo dużych nakładów finansowych. W przypadku Andora budżet i tak jest już ponoć napięty, więc raczej nie mamy co liczyć na szybszą premierę drugiego sezonu.

Tym niemniej, jeśli będzie on trzymał poziom pierwszego, to zdecydowanie warto poczekać.

Źródło: link.