W rozmowie z Entertainment Weekly, Kumail Nanjiani zdradził nam co nieco o granej przez niego w nadchodzącym serialu postaci.

Kumail Nanjiani jako Haja

Przede wszystkim dowiadujemy się, że nazywa się on Haja i jest on naciągaczem. Poznajemy go na ulicach Daiyu (planeta, którą w Obi-Wanie Kenobim zobaczymy po raz pierwszy), gdzie zarabia na życie (nie zawsze uczciwie) i stara się nie wychylać, trzymając się z daleka od wszelkich konfliktów. I wtedy właśnie wpada na Obi-Wana i mimowolnie zostaje wciągnięty w bardzo namacalny i intensywny konflikt. Sprawi to, że Haja będzie musiał dokonać wyboru, który zaważy na jego dalszym życiu.

Aktor dodał też, że z wielką przyjemnością chciałby jeszcze kiedyś wcielić się swojego bohatera, gdyż uważa, że do tej pory w Gwiezdnych wojnach nie było jeszcze postaci takiej jak on.

Obi-Wan Kenobi

Przypominamy, że pierwsze dwa odcinki serialu zadebiutują na platformie Disney+ już 27 maja. W tytułowej roli powróci Ewen McGregor, poza nim w serialu pojawi się także Hayden Christensen (Darth Vader), Hupert Friend (Wielki Inkwizytor), Moses Ingram (Trzecia Siostra zwana Revą), Sung Kang (Piąty Brat), Joel Edgerton (Owen Lars), a także Indira Varma i inni.

Więcej o serialu

A tutaj coś dla tych, którzy na Obi-Wana Kenobiego nie mogą się doczekać:

Źródło: link.