Coraz większymi krokami zbliża się największe święto fanów Gwiezdnych Wojen, czyli kolejna odsłona Star Wars Celebration. Oto co na dzień dzisiejszy wiemy o nadchodzącej imprezie.

Produkcje aktorskie – panel

W czwartek, 26 maja, Star Wars Celebration Anaheim 2022 rozpocznie panel poświęcony produkcjom aktorskim. Mowa tutaj będzie oczywiście o Obi-Wanie Kenobim, Mandalorianinie i Andorze (krążą plotki, że w przypadku tego ostatniego mamy zobaczyć zwiastun), ale nie tylko. Spodziewać można się konkretnych doniesień na temat kolejnych seriali, ale także produkcji filmowych.

Wśród gości pojawić mają się filmowcy pracujący nad aktorskimi produkcjami, ale także kilkoro gości specjalnych. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to panel, który fani Gwiezdnych wojen zapamiętają na długo.

Mando+:  Rozmowa z Jone Favreau & Davem Filonim – panel

Serial o przygodach Dina Djarina dostatnie także swój własny panel, w którym jego twórcy, Jon Favreau i Dave Filoni (choć nie zabraknie też gości specjalnych) rozmawiać będą o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Mandalorianina. Całkiem prawdopodobne jest, że podczas panelu, który odbędzie się w sobotę, 28 maja poznamy datę premiery, a dowiemy się/zobaczymy coś więcej.

Parszywa zgraja – panel

Swój panel dostaną także Parszywcy. Twórcy i aktorzy, którzy się na nim pojawią, opowiadać będą o pierwszy sezonie serialu, ale także uchylą rąbka tajemnicy odnośnie drugiego. Nie zdziwilibyśmy się, jakby ujawniona została wtedy (jeśli nie stanie się to nawet wcześniej) data premiery nowego sezony, a i pierwszego przynajmniej teasera wykluczyć nie można. Panel The Bad Batch odbędzie się w niedzielę, 29 maja.

Goście, goście

Oczywiście każde Star Wars Celebration to doskonała okazja, by spotkać się z wieloma twórcami i aktorami znanymi z gwiezdnowojennych produkcji. A ten rok nie będzie pod tym względem wyjątkiem.

Wśród tegorocznych gości nie zabraknie stałych bywalców Celebracji w osobach Anthonego Danielsa (C-3PO), Iana McDiarmida (Sheev Palpatine), Ashley Eckstein (Ahsoka Tano) czy Daniel Logan (Boba Fett).

Poza nimi pojawi się także sporo aktorów, którzy okazji do występów podczas Star Wars Celebration mieli niewiele, lub wcale.

Wśród nich wymienić można Joonasa Suotamo (Chewbacca), Giancarlo Esposito (Moff Gideon), Omid Abtahi (Doktor Pershing), Katee Sackchoff (Bo-Katan Kryze), Carl Weathers (Greef Karga), czy Emily Swallow (Zbrojmistrzyni). A to na pewno wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o aktorów.

A przecież nie zabraknie też autorów, producentów, reżyserów, scenarzystów, artystów i wielu innych osób, które dokładają swoją cegiełkę do rozwijania odległej galaktyki.

Plan Star Wars Celebration Anaheim 2022

A oto jak wygląda się rozkład jazdy (na tyle, na ile go poznaliśmy) tegorocznej imprezy:

Czwartek, 26 maja

  • Panel poświęcony produkcjom aktorskim

Sobota, 28 maja

  • Panel Mando+:  Rozmowa z Jone Favreau & Davem Filonim

Niedziela, 29 maja

  • Panel The Bad Batch

Źródło: link.