Nie tak dawno pisaliśmy o petycji dotyczącej nazwania jednej z ulic (lub skwerów) w Pruszkowie imieniem Luke’a Skywalkera, a już mieszkańcy kolejnego miasta zapragnęli uczynić jednego z bohaterów gwiezdnej sagi patronem jednej z ulic.

Ulica Obi-Wana Kenobiego w Krakowie?

Najwyraźniej Krakowianie pozazdrościli mieszkańcom Grabowca, bowiem i powstała petycja, by jedna z ulic nosiła imię Obi-Wana Kenobiego.

Autorka petycji motywuje są tym, że kultowy bohater jest postacią znaną na całym bez mała świecie, co z pewnością korespondowałoby z wielonarodowościową społecznością pracowników biurowców, mieszczących się przy wskazanej przez petycję ulicy.

Tak charakterystyczna nazwa byłaby także świetną reklamą dla pobliskiego hotelu, galerii handlowej, multipleksu i parku wodnego.

Zresztą jakie by oficjalne uzasadnienie nie było, my po prostu wiemy, że generałowi Kenobiemu kolejna ulica się po prostu należy. Dodatkowo uważamy, że każda forma promocji uniwersum Gwiezdnych wojen wśród szerszej społeczności warta jest uwagi i wsparcia. Dlatego też, jako redakcja portalu starwars.pl zachęcamy do podpisywania się pod petycją, którą znajdziecie tutaj. Wszyscy liczymy na to, że już niedługo tabliczka „ul. Obi-Wana Kenobiego” zawiśnie i w Krakowie, a podobne inicjatywy staną się nowym trendem w polskich miastach.

Źródło: link.