Portal MovieWeb niedawno miał okazję przeprowadzić wywiad z Neilem Scanlanem – człowiekiem odpowiedzialnym za efekty specjalne w gwiezdnowojennych filmach w erze Disneya – w sprawie domowego wydania Skywalker. Odrodzenie. W trakcie rozmowy Scanlan udzielił również kilku informacji na temat serialu Cassian Andor.

 

Powrót niewykorzystanych postaci

Bardzo często w produkcji filmów, czy seriali zdarza się, że wiele pomysłów zostaje niewykorzystana i nie trafia do finalnej wersji produkcji. A gdyby tak dać takim niewykorzystanym postaciom drugie życie? Na taki właśnie pomysł wpadł Neil Scanlan. Wyjawił to we wspomnianym wywiadzie.

A oto jego fragment:

Pod wieloma względami podoba mi się to, że to wcale nie różni się od pracy nad filmem. Z pewnością nie musimy iść na żadne kompromisy, bo mamy takie same warunki kreatywne w każdym dziale. Są też te wszystkie niewykorzystane postaci. Wielu z tych bohaterów, których stworzyliśmy na potrzeby filmów, albo nie trafiło tam dlatego, że tak po prostu działa proces twórczy, albo pojawili się na tak krótko, mamy tę wspaniałą drugą szansę, by umieścić ich w ramach nowej historii w nieco bardziej zintegrowanej formie. Myślę, że to będzie coś wielkiego. Ten serial daje nowe możliwości wielu rzeczom, które wcześniej stworzyliśmy (…).

Jakie postacie miał na myśli Scanlan? Pozostaje nam się jedynie domyślać. Myślę, że wprowadzenie do tego serialu postaci niewykorzystanych w innych produkcjach to bardzo dobre rozwiązanie, które z pewnością doda smaku temu serialowi i znacząco wzbogaci uniwersum.

SERIALOWY CASSIAN ANDOR

Przypomnijmy, że w serialu powrócą znani z Łotra 1 Diego Luna jako Cassian Andor oraz Alan Tudyk jako K-2SO. Drugi aktorski serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen pojawić ma się w roku 2021 oczywiście na platformie Disney+, a my trzymamy kciuki, by do czasu premiery była ona już dostępna w Polsce.

WIĘCEJ O SERIALOWYM CASSIANIE

A tutaj inne informacje na temat serialowego Cassiana:

Źródło: link.