Już niebawem poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na luty oraz marzec, a teraz zdradzamy komiksowe plany na kolejny miesiąc! Komiksy Star Wars na kwiecień 2020 to przede wszystkim początek drugiej odsłony serii Doctor Aphra. Poza tym czekają nas kontynuacje wszystkich innych, cyklicznych tytułów.

1 kwietnia

Doctor Aphra #1

Okładka komiksu Doctor Aphra #1

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Marika Cresta
Okładka: Valentina Remenar
Oficjalny opis: Wobec druzgocącej porażki Rebelii podczas bitwy o Hoth, galaktyka nigdy nie była niebezpieczniejsza dla awanturników, łotrów i szemranych archeologów. Ale pomimo tego doktor Aphra wraca do pracy. Ostatnimi czasy nie wychylała się, ale wizja zdobyczy jej życia jest okazją zbyt kuszącą, by z niej zrezygnować. Ale by odnaleźć przeklęte Pierścienie Vaale, Aphra będzie potrzebować drużyny poszukiwaczy skarbów, jakiej galaktyka jeszcze nie widziała. Ale Ronen Tagge, spadkobierca potężnego rodu Tagge’ów, także poszukuje pierścieni. Czy Aphra i jej zespół mają szans na fortunę i sławę?

8 kwietnia

Bounty Hunters #3

Okładka komiksu Bounty Hunters #3

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Lee Bermejo
Oficjalny opis: Bossk zmierzy się z Valancem w starciu wagi ciężkiej. Tajemnicza Nakano Lash i rewelacje, które planuje ujawnić mogą sprawić, że dwa najpotężniejsze syndykaty zbrodni ruszą na wojnę. Każdy łowca naród, w tym także niesławny Boba Fett, ścigają Lash. Ale co tak naprawdę motywuje Fetta do pościgu za tą konkretną ofiarą? Czy chodzi o nagrodę, czy może o zemstę? Co tak naprawdę spotkało Bobę, Valance’a i Lash podczas ich feralnej misji wiele lat temu?

15 kwietnia

Darth Vader #3

Okładka komiksu Darth Vader #3

Scenariusz: Ethan Sacks
Rysunki: Paolo Villanelli
Okładka: Lee Bermejo
Oficjalny opis: W misji mającej na celu zniszczenie wszystkich, którzy ukryli przed nim istnienie jego syna, Vader sprzymierzył się z tajemniczą postacią z jego dawnego życia. Teraz powracają na Naboo, gdzie czeka na niego więcej rządnych zemsty duchów z ich przeszłości.

22 kwietnia

Star Wars #5

Okładka komiksu Star Wars #5

Scenariusz: Charles Soule
Rysunki: Jesús Saiz
Okładka: R.B. Silva
Oficjalny opis: To tutaj Luke Skywalker rozpoczyna kolejny etap poszukiwań mądrości Jedi. Podążając za tajemniczą wizją, którą otrzymał na Bespinie, Luke udaje się na zaginioną planetę w poszukiwaniu kobiety, która może być kluczem do jego przyszłości jako Jedo, oraz do przyszłości całej Rebelii. Ale czy dotrze na miejsce na czas, czy złowieszczy Darth Vader będzie tam pierwszy?

29 kwietnia

Doctor Aphra #2

Scenariusz: Alyssa Wong
Rysunki: Marika Cresta
Okładka: Valentina Remenar
Oficjalny opis: Podążając śladem Pierścieni Vaale, Aphra i jej nowy zespół dotarli na tajemniczą planetę pełną pradawnej grozy. Co gorsza Pierścienie mogą być przeklęte, a klątwa najwyraźniej już rozbija drużynę Aphry. Czy uda im się uniknąć zagłady i ujść z przeklętej planety z życiem i bezcennymi pierścieniami, czy też pochłonie ich szaleństwo, którym emanuje starożytny świat?

I to tyle. Jak widać komiksy Star Wars na kwiecień 2020 nie pozwolą nam się nudzić. Cieszy nas szczególnie powrót Chelli Aphry, ale i inne zeszyty godne są uwagi.

Źródło: link.