Długo nie było to oficjalnie ogłaszane, ale ostatecznie wiemy już, że obecna komiksowa seria poświęcona Chelli Aphrze dobiegnie końca wraz z numerem #40. Biorąc pod uwagę styl życia i towarzystwo w jakim obracała się awanturnicza pani archeolog, fani mogli się obawiać, że koniec serii oznaczać będzie też definitywny koniec jednej z najpopularniejszych, oryginalnych postaci. Ale na szczęście nic z tych rzeczy!

Nowa Doctor Aphra

Podczas londyńskiego MCM Comic Con zapowiedziana została nowa seria Doctor Aphra, której pierwszy numer ukaże się 1 kwietnia 2020 roku. Całkowicie zmienią się także osoby za tytuł odpowiedzialne i od kwietnia Chelli znajdzie się w kobiecych rękach. Za scenariusz odpowiadać będzie Alyssa Wong, ilustracje stworzy Marika Cresta, a piękne okładki (pierwsza z nich poniżej) będą dziełem Valentiny Ramener.

Można przypuszczać, że podobnie jak pozostałe dwie zapowiedziane serie (Star Wars oraz Darth Vader) także i ta toczyć będzie się w okresie po Imperium Kontratakuje. Ale nas najbardziej ciekawi, czy seria utrzyma szalony i często dość pokręcony charakter swej poprzedniczki, czy też panie zabiorą Aphrę na zupełnie nowe wody i pokażą nam coś zupełnie innego.

Tak czy inaczej, my bardzo cieszymy się, że seria Doctor Aphra powróci i to w formie cyklicznej (ongoing), bo postać przez lata udowodniła, że na to zasługuje.

Źródło: link.