Niedawno poznaliśmy szczegóły publikacji powiązanych z Hanem Solo, a dziś dowiadujemy się więcej o jednej z najciekawszych z nich. Ujawniono bowiem oficjalny opis powieści skupiającej się na postaciach Hana i Landa (i młodych, i starszych) pt. Last Shot.

Opis powieści Last Shot

Oto on:

Nawet najszybszym statkiem w galaktyce nie uciekniesz przez przeszłością…

WTEDY

To jedna z najniebezpieczniejszych tajemnic w galaktyce: tajemniczy nadajnik posiadający nieznaną moc oraz nagroda za jego odzyskanie, o której większość może tylko pomarzyć. Ale ci, którzy zasiadali za sterami Sokoła Millennium w ciągu wielu lat jego barwnej historii, to nie pierwsze lepsze łotrzyki. Nie raz, a dwa razy załoga Sokoła próbuje zdobyć niezwykłą nagrodę. Najpierw próbował tego Lando Calrissian wraz z droidem L3-37 na początku swej błyskotliwej kariery. Później wyzwanie podjął młody i narwany Han Solo z pomocą swego drugiego pilota Chewbacki. Ale twórca urządzenia, mocno niestabilny kryminalista imieniem Fyzen Gor, nie zamierzał się nim dzielić. Co więcej, Gor potrafi latami żywić głęboką urazę…

TERAZ

Minęło dziesięć lat, od kiedy bohater Rebelii Han Solo po raz ostatni miał do czynienia z Fyzenem Gorem. Po obaleniu Imperium i założeniu rodziny z księżniczką Alderaan, Han nie zaprzątał sobie głowy szalonym wynalazcą. Ale kiedy Lando zjawia się u Hana w środku nocy, to zabójcy nasłani przez Fyzena są tego powodem. A bez pomocy Hana nie tylko Lando, ale także cała populacja Miasta w Chmurach będzie stracona.

W towarzystwie młodego, narwanego pilota, Ewoka niezwykle utalentowanego w zakresie łamania kodów, kobiety, która może okazać się największą miłością Landa oraz futrzanego przyjaciela Hana para najbardziej znanych i dobrodusznych łajdaków Nowej Republiki znów jednoczy siły. Muszą przemierzyć kosmos i zmierzyć się ze swoją przeszłością, by powstrzymać Gora i jego urządzenie, które może zmienić oblicze galaktyki.

Trzeba przyznać, że opis jest intrygujący. Miejmy nadzieję, że czeka nas kolejny książkowy hit!

Źródło: link.