Powracamy z serią galerii Gwiezdnych Wojen, a na jej przebudzenie zapraszamy do zapoznania się z galerią młodego rodzimego rysownika Jana Wojciechowskiego, który przelewa swoją fascynację uniwersum na papier. W jego twórczości odnaleźć możemy swoiste portrety najważniejszych postaci gwiezdnej sagi, a także własne pomysły. Co sam autor ma o sobie do powiedzenia?

Jak długo rysujesz, jaki styl stosujesz, gdzie w tym wszystkim znajdują się Gwiezdne Wojny?

JW: Rysuję od dziecka. Odkąd tylko pamiętam w moim życiu były zarówno rysunki, jak i Gwiezdne Wojny. Był to pierwszy świat fantastyczny, w który wsiąkłem i siedzę po dziś. Lubię łączyć obydwie pasje i cieszę się, jeśli wychodzi z tego coś fajnego. Od paru lat rysuję długopisem, ale nie stronię też od ołówka i tuszu.

Co uwielbiasz w uniwersum Gwiezdnych Wojen? Za co cenisz je najbardziej?

JW: W galaktyce Gwiezdnych Wojen najbardziej uwielbiam to, że mimo iż tak odległa, jest nam też niezwykle bliska — w charakterach ludzi i obcych, fantastycznych bitwach kosmicznych i starciach na miecze świetlne zderzają się ze sobą te same cechy osobowości, dążenia i cele, które sami przejawiamy. Gwiezdne Wojny pokazują nasze najgłębsze marzenia i skrywane lęki, albowiem nie da się ukryć, że w każdym widzu łączy się zarówno jasna, jak i ciemna strona. To dla mnie jest niesamowite — pokochać świat i zostać w nim na zawsze dzięki temu, że się go z wzajemnością rozumie.

Wybrane prace autora

Jeremy Bulloch oraz David Prowse – Boba Fett i Darth Vader („Imperium Kontratakuje”).

Do roli przemytnika Hana Solo rozważano takich aktorów jak m. in. Al Pacino, Kurt Russell, Jack Nicholson czy Robert De Niro. Chyba jednak dobrze, że padło na Forda.

WOO-HOO!!! All squadron leaders report in!

Tymczasem w odległej galaktyce… Kto wypatrzy zagubiony miecz?

On przestał już być sobą i stał się Lordem Vaderem. Ona, nosząca bliźnięta, nie poznaje mężczyzny, którego ręka niepokojąco się do niej zbliża. Nie jest to już nawet ręka ludzka.

Szturmowcy z okazji 40 lecia Gwiezdnych Wojen.

oraz dwa ekskluzywne szkice dla portalu Starwars.pl

Przyłącz się do ciemnej strony mocy!

Nie ma emocji – jest spokój. Nie ma ignorancji – jest wiedza…

Grafiki oraz część opisów pochodzą ze strony „Narysuj Mi Coś”, gdzie możecie ponadto odnaleźć wiele innych prac nawiązujących do Gwiezdnych Wojen. Serdecznie polecamy zajrzenie do autora na facebooku oraz instagramie!