Ezra nie musiał długo czekać na wysłuchanie swoich próśb o wsparcie mieszkańców Lothal. Już w kolejny poniedziałek załoga Ducha wraca na tę sielankową planetę w celu nawiązania kontaktu z lokalną komórką rebeliantów. Jak pamiętamy z poprzednich sezonów, sytuacja na planecie staje się coraz trudniejsza, a widmo zbrojnego buntu wisi w powietrzu. Na liście zadań nasi ulubieni bohaterowie mają również zajęcie się fabryką TIE Defenderów, czyli perełki w militarnym planie wielkiego admirała Thrawna. W odcinku powrócą też starzy bohaterowie, jak Gubernator Pryce, komandor Skerris oraz Ryder Azadi.

Okupowane Lothal

Poniżej prezentujemy fragmenty z obu najbliższych poniedziałkowych odcinków – Okupacji i Lotu Defendera.

Relacja, która narodziła się na stronach książki „Nowy Świt” rozwija się powoli, ale w konkretnym kierunku. Kanan, podobnie jak Anakin, ma problem z przywiązaniem wobec drugiej osoby. Bez przesady, nadmiernego romantyzmu, budowany swego rodzaju związek dwóch osób walczących ramię w ramię o coś więcej niż oni sami.

Ezra jak typowy rebeliant myszkuje w imperialnej bazie, a gdy zbliżają się kłopoty, odwrócenie uwagi zapewnić może tajemniczy wilk obserwujący go z oddali. Czyżby nadeszła chwila sprawdzenia słynnej fanowskiej teorii na temat Ashoki, którą Dave Filoni negował, ale która dalej żyje swoim życiem?

Cztery poprzednie epizody, a w tym dwie oddzielne historie, prezentowały się moim zdaniem znakomicie i z niecierpliwością wyczekuję najbliższego poniedziałku. Czasem trudno mi sobie przypomnieć, jak Rebelianci prezentowali nierówny poziom przez pierwsze dwa sezony, a który z czasem osiągnął bardzo wysokie progi. Serial świetnie spaja filmowe uniwersum z książkami i komiksami cotygodniową dawką gwiezdnowojennej rozrywki.

Przeczytaj recenzję pierwszy dwóch epizodów o bohaterach Mandalore tutaj, 

a nasze wrażenia z przygody z Sawem Gerrerą w dwóch ostatnich tutaj. 

Epizody „Okupacja” oraz „Lot Defendera” zagoszczą na kanale Disney XD 30 października. Jakie są wasze oczekiwania wobec tych odcinków?

Źródło: link.