Kolejne zmiany i nowa twarz na planie Hantologii. Ron Howard opublikował na swoim twitterze wspólne zdjęcie z planu z Paulem Bettanym. Reżyser poinformował, że po raz kolejny będzie współpracował z aktorem. Panowie spotkali się już przy takich tytułach jak Piękny Umysł oraz Kod DaVinci. Czyżby tym trzecim wspólnym filmem miał być spin off Gwiezdnych Wojen?

Według nieoficjalnych informacji Bettany ma zastąpić Michaela K. Williamsa, który z powodu wydłużających się dokrętek do filmu o Solo kolidujących z jego aktualnymi zobowiązaniami nie może wcielić się ponownie w swoją rolę. Wymiana aktorów nie wpłynie na żadną zmianę w scenariuszu i charakterystykę postaci poza jedną małą rzeczą, rasą bohatera. Teraz będzie on jedynie człowiekiem, a nie jak wcześniej obcym, którego zwizualizowano za pomocą techniki motion-capture, jeszcze za czasów Phila Lorda i Chrisa Millera. Biorąc pod uwagę, że premiera Hantologii jest coraz bliżej wytwórnia Industrial Light & Magic nie miałaby czasu na odpowiednie dopracowanie wizerunku postaci.

Bettany jest doświadczonym aktorem, którego znać możemy z takich sukcesów kinowych jak Iron Man czy Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów. Definitywnie poszerzy on aktorską paletę obsady.

Film w reżyserii Rona Howarda zadebiutuje 25 maja 2018 roku. W obsadzie są Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Beckett), Emilia Clarke, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton oraz Joonas Suotamo jako Chewbacca.

Źródło: link.