Jedną z najczęściej omawianych tajemnic w kanonie Gwiezdnych Wojen są dalsze losy Ahsoki Tano, byłej padawanki Anakina Skywalkera. Ostatni raz widzieliśmy ją zagłębiającą się w mroczne odmęty świątyni Sithów na Malachorze, po wyczerpującym pojedynku ze swoim dawnym mistrzem, znanym już jako Darth Vader. Wszyscy fani postaci oraz widzowie serialu Rebelianci wyczekują premiery czwartego, a zarazem ostatniego sezonu, który ma przynieść odpowiedzi na pytania o losy jednej z ulubionych bohaterek kanonu.

Jedną z najpopularniejszych teorii na temat losów Ahsoki mówiła o jej „przemianie” w dużego białego wilka, którego widzieliśmy w zwiastunie czwartego sezonu Rebeliantów. Zdementował ją jednak sam Dave Filoni, który z okazji swoich urodzin opublikował na twitterze obrazek wyraźnie dementujący teorię z wilkiem. Pisaliśmy już o tym tutaj > link <.

Wycięte spotkanie

Dave nie zapomina jednak o frustracji fanów i specjalnie dla nich w swoich mediach społecznościowych opublikował fragment dialogu pomiędzy Ahsoką, a tajemniczym Bendu oraz grafikę koncepcyjną ilustrującą spotkanie tych dwojga. W serialu niestety nie mieliśmy szansy zobaczyć tej sceny, a która to została wycięta z odcinka drugiego sezonu „Tajemnica bazy Choopera”. Działo się to tuż przed wylotem drużyny Jedi na planetę Malachor, kiedy jeszcze nie poznaliśmy nawet samego Bendu i rzuca to odrobinę światła na zachowanie Ahsoki podczas jej pojedynku z Darthem Vaderem.

Oryginalny dialog:
Bendu: „You are set on this confrontation then?
Ahsoka: „I have to know the truth.
Bendu: „So be it, but understand this, much will change as a result of this encounter, including you.
Ahsoka: „Isn’t that true of all things, as time advances?
Bendu: „My dear, when I say change, I mean death.
Ahsoka: „So I will die?
Bendu: „Will you? I didn’t know that. Goodbye then, Ahsoka Tano, former Jedi Knight.

Nasze tłumaczenie:
Bendu: „A więc jesteś zdecydowana na tą konfrontację?
Ahsoka: „Muszę poznać prawdę.
Bendu: „Więc niech tak będzie, ale musisz wiedzieć, że wiele się zmieni w wyniku tego spotkania, także ty sama
Ahsoka: „Czyż z upływem czasu nie dotyka to wszystkiego?
Bendu: „Moja droga, kiedy mówię o zmianie, mam na myśli śmierć.
Ahsoka: „Czyli ja umrę?
Bendu: „Tak? Tego nie wiedziałem. A więc żegnaj Ahsoko Tano, będąca kiedyś rycerzem Jedi.

Poniżej grafika koncepcyjna udostępniona przez Dave Filonniego, która przedstawia spotkanie Ahsoki z Bendu:

Dalsze losy Ahsoki Tano poznamy już tej jesieni na którą planowana jest premiera ostatniego sezonu Star Wars Rebelianci.