Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy lipcowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,99 zł, a wraz z nim wyjątkowa mini zestaw LEGO Sandcrawler.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardową porcję komiksów, opisy klockowych zestawów jak myśliwiec A-wing, gwiezdne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki oraz megaplakat A3 bitwy na Scarif.

KOMIKSY

Czego dowiemy się z lipcowych komiksów? Komiks „Zakładnicy na Takodanie” opowiada wydarzenia z bitwy o zamek Maz Kanaty, który nie widzieliśmy w Przebudzeniu Mocy. Po tym, jak opadł kurz i popiół wzniecony przez odlatujące siły Najwyższego Porządku okazuje się, że nie wszyscy wrogowie zdążyli opuścić planetę. W ruinach kryją się dwaj szturmowcy, którzy wzięli na muszkę zakładników, a jedną z nich jest tajemnicza Bazine Netal. Jakie są jej zamiary i co wyniknie z tej konfrontacji?

W komiksie „Targowisko w Anchorhead” ponownie towarzyszymy rodzinie Freemakerów, która wybiera się na targowisko zdobyć części zapasowe do piaskowego czołgu Jawów. Niestety napotkany w niekoniecznie pozytywnych okolicznościach gang Rodian zmusza bohaterów do ucieczki i tylko umiejętności Zandera mogą pomóc im wyjść cało z opresji. Nawet sandcrawler przegrywa czasem z pustynią. Czy Freemakerowie obejdą się bez straty żadnego klocka? O tym dowiecie się w komiksie.

Sandcrawler

Mini zestaw Sandcrawler prezentuje się znakomicie jak na swoją skalę, złożony jest z aż 50 klocków, co zapewnia sensowną rozrywkę podczas jego budowy i na pewno jest wartościowym dodatkiem do kolekcji dla każdego zbierającego klocki z odległej galaktyki.

Następny numer trafi do sprzedaży w okolicach 29 sierpnia, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowa mini figurka LEGO Imperialny Szturmowiec Śnieżny. Cieszy mnie bardzo, że Egmont wraca z figurkami, które moim zdaniem najlepiej jest dołączać na przemian z zestawami. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sprzedaży w salonach prasowych dostępne są podwójne zestawy numerów z zeszłego roku, a to wszystko w cenie 14,99 zł. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję o zaległe numery, to teraz ma na to świetną okazję.