Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy czerwcowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,90 zł, a wraz z nim wyjątkowa mini zestaw LEGO Rebeliancki A-wing.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardową porcję komiksów, opisy klockowych zestawów jak myśliwiec Y-wing, gwiezdne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki oraz megaplakat A3 zachęcający do dołączenia do Rebelii.

Komiksy

Czego dowiemy się z czerwcowych komiksów? W komiksie „Przez jądro planety” towarzyszymy Lei i Lukowi w misji ratunkowej dla Landa i Chewbaccy, którzy wpadli w tarapaty podczas przemytu myśliwców na Naboo. Okazuje się, że nie będzie to jednak proste zadanie, a nasi bohaterowie zostaną zmuszeni do podróży przez jądro planety, aby uratować swoich przyjaciół. Na swojej drodze spotkają gungan, szturmowców oraz niebezpieczne morskie stwory.

W komiksie „Surfing na złomowisku” poznajemy kolejną z historii rodziny Freemakerów, która miała być prostą transakcją, a przerodziła się w niebezpieczny problem. Zander chciał sprzedać turbowirnik, ale gdy dostrzegł, że handlarze oszukują klientów, nie mógł tego odpuścić i ich zdemaskował. Dla oszustów jest to oczywiście nie na rękę i za cel obierają Zandera, Rowana oraz Rogera. Czy bohaterowie wyjdą cało z opresji bez straty żadnego klocka? O tym dowiecie się w komiksie.

A-wing

Mini zestaw A-wing prezentuje się znakomicie jak na swoją skalę, złożony jest z sensownej liczby klocków, aby zapewnić rozrywkę podczas budowy i na pewno jest wartościowym dodatkiem do kolekcji dla każdego zbierającego klocki z odległej galaktyki. Szkoda jednak, że wydawnictwo odpuściło jak na razie mini figurki.

Następny numer trafi do sprzedaży w okolicach 28 lipca, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO Sandcrawler. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sprzedaży w salonach prasowych dostępne są podwójne zestawy numerów z zeszłego roku, a to wszystko w cenie 14,99 zł. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję o zaległe numery, to teraz ma na to świetną okazję.