Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy majowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,90 zł, a wraz z nim wyjątkowa mini zestaw LEGO Droid Sęp.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardowo dawkę komiksów, gwiezdne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, opisy klockowych zestawów jak Tie Striker z filmu Łotr 1 oraz duży plakat A3 z Kylo Renem.

O czym dowiemy się z majowych komiksów? W jednym z nich czekają nas kolejne przygody z rodziną Freemakerów. W komiksie „Niebezpieczna Dostawa” poszukiwacze złomu dostają zlecenie naprawy droida sępa i dostarczenia go we wskazane miejsce tajemniczemu kupcowi. Ze spotkania ze starym znajomym z wojen klonów cieszy się nie kto inny jak droid Roger. Bohaterowie nie spodziewają się jednak, że to proste zlecenie zabierze ich do tajnej bazy Imperium. Drugi komiks „Ucieczka przez śnieg” zabiera nas w czasy z Przebudzenia Mocy. Han Solo i Chewbacca przylatują do bazy Najwyższego Porządku aby zdobyć pewną skrzynię dla klienta, ale nie wzięli pod uwagę konfrontacji z kapitan Phasmą.

Mini zestaw Droid Sęp prezentuje się znakomicie jak na swoją skalę i na pewno jest wartościowym dodatkiem do kolekcji dla każdego zbierającego klocki z odległej galaktyki.

Następny numer trafi do sprzedaży w okolicach 28 czerwca, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO A-wing. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sprzedaży w salonach prasowych dostępne są podwójne zestawy numerów z zeszłego roku, a to wszystko w cenie 14,99 zł. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję o zaległe numery, to teraz ma na to świetną okazję.