W ostatnich dniach znów głośno było przede wszystkim o Rogue One, a my od prawie tygodnia nie usłyszeliśmy nic nowego w kwestii The Last Jedi. Aż do dziś, bowiem Star Wars News Net ma dla nas bardzo ciekawe informacje.

Oczywiście na chwilę obecną są to zaledwie plotki, spekulacje i niepotwierdzone przecieki (aczkolwiek z wiarygodnych źródeł), ale jeśli okażą się prawdą, będą stanowiły SPOILER! Dlatego też czytajcie dalej, tylko jeśli takie rzeczy nie są Wam straszne.

A teraz do rzeczy. Jeśli wierzyć doniesieniom, w filmie Ostatni Jedi oraz wciąż nienazwanym Epizodzie IX, powrócić mogą aż trzy klasyczne i bardzo znaczące dla historii galaktyki planety: Tatooine, Endor oraz Mustafar!

Nie wiemy jeszcze, w jakim kontekście pojawiłyby się te trzy światy, ani jakie byłoby ich znaczenie dla fabuły nowych epizodów, ale nie da się nie zauważyć, że wszystkie te planety są miejscami o kluczowym znaczeniu dla historii Anakina Skywalkera lub jak kto woli, Dartha Vadera. Może zatem największy fanboy tego ostatniego, niejaki Kylo Ren, urządzi sobie może małą pielgrzymkę? A może to Luke Skywalker i jego Ostatni Jedi wybiorą się na wycieczkę klasową „There is still good in him, czyli śladami Anakina”?

Odpowiedź, choćby cząstkową poznamy być może już w niedługo, wraz z premierą pierwszego teasera lub trailera, który nastąpić może podczas panelu The Last Jedi w czasie Star Wars Celebration 2017.