Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał nowy kwietniowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 9,90 zł, a wraz z nim wyjątkowa minifigurka LEGO Imperialnego Kierowcy Bojowego.

Na 36 stronach pisma znajdziemy standardowo dawkę komiksów, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, opisy klockowych zestawów, zagadki, rebusy i wykreślanki oraz dwa plakaty – jeden z Finnem w zbroi szturmowca, a drugi przedstawiający figurkę numeru w akcji, czyli Imperialnego Kierowcę Bojowego na skuterze.

O czym dowiemy się z kwietniowych komiksów? Dwa nowe komiksy, a w tym początek nowej historii związanej z Przygodami Freemakerów. O nich więcej można przeczytać w recenzji serialu. Kolejna historia z okresu Przebudzenia Mocy, czyli „Ucieczka Poego”. Pilot Ruchu Oporu Poe Dameron zostaje zmuszony do awaryjnego lądowania na Jakku, a gdzie na piaszczystej powierzchni planety czeka już na niego Kapitan Phasma. Pilot musi dać z siebie wszystko, aby wydostać się z pułapki Najwyższego Porządku. W komiksie „Żar na Mustafarze” poszukiwacze złomu, czyli rodzina Freemakerów obiera kurs na Mustafar, aby znaleźć cokolwiek cennego, za co można dostać dużo kredytów. Według droida Rogera nie jest to dobry pomysł i jak się okazuje ma on rację.

Figurka Imperialnego Kierowcy Bojowego prezentuje się znakomicie, wyposażona jest w odpowiedni dla żołnierza hełm oraz blaster i na pewno jest wartościowym dodatkiem do kolekcji dla każdego zbierającego klockowe minifigurki.

Następny numer trafi do sprzedaży w okolicach 28 kwietnia, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO TIE Advanced. Jeżeli nie udało wam się dostać marcowego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w sprzedaży w salonach prasowych pojawiły się podwójne zestawy numerów z zeszłego roku, a to wszystko w cenie 14,99 zł. Jeżeli ktoś chce uzupełnić swoją kolekcję o zaległe numery, to teraz ma na to świetną okazję.