Zdjęcia do jeszcze niezatytułowanego filmu o młodym Hanie Solo, kolejnego z serii Gwiezdne Wojny Historie, rozpoczęły się 20 lutego. Chociaż pierwszy klaps na planie zapadł już w styczniu, to praca z główną obsadą rozpoczęła się dopiero teraz, w studiu Pinewood w Londynie. Co istotne potwierdzona została już oficjalna data premiery filmu, którą wyznaczono na 25 maja 2018.

Scenariusz zabierze nas do wydarzeń pomiędzy Zemstą Sithów, a Nową Nadzieją, gdzie będzie nam dane zobaczyć, jak Han Solo stał się tym skorym do bohaterstwa przemytnikiem, którego znamy z Oryginalnej Trylogii. Wiemy na pewno, że w filmie pojawi się nasz ulubiony Wookiee – Chewbacca oraz młody Lando Calrissian. Disney wielokrotnie sięgał już po wątki ze starego kanonu, a więc możemy spodziewać się pewnych nawiązań do bardzo docenionych przez fanów obu książkowych trylogii o młodym Hanie Solo.

Film reżyserują wspólnie Phil Lord i Christopher Miller. Według nich zebranie tak barwnej mieszanki aktorów i specjalistów z branży, która ma za zadanie stworzyć dzieło o legendarnym przemytniku, można porównać do czegoś graniczącego z cudem. W roli młodego Hana Solo wystąpi Alden Ehrenreich, a poza nim na ekranie zobaczymy również Woody’ego Harrelsona, Emilię Clarke, Donalda Glovera w roli Lando Calrissiana, Thandie Newton, Pheobe Waller-Bridge oraz Joonasa Suotamo, który zagra Chewbaccę. Scenariusz napisali Lawrence i Jon Kasdanowie. Za produkcję odpowiadają Kathleen Kennedy, Allison Shearmur, Simon Emanuel, Kiri Hart, Susan Towner, Will Allegra, ponownie Lawrence Kasdan oraz na koniec Jason McGatlin.

Za zdjęcia odpowiada Bradford Young, którego za swoją ostatnią pracę przy filmie Nowy Początek został nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. Montażem zajmuje się Chris Dickens, efektami specjalnymi Dominic Tuohy i Rob Bredow, choreografią Brad Allan, stworami i robotami zajmie się weteran Gwiezdnych Wojen Neal Scanlan, scenografią Neil Lamont, kostiumami Dave Crossman i Glyn Dillon, rekwizytami Jamie Wilkinson, fryzurami Lisa Tomblin, charakteryzacją Amanda Knight, a castingiem Nina Gold.