Wedge Antilles, jeden z najbardziej znanych pilotów Sojuszu Rebelianckiego z oryginalnej trylogii nie pojawił się w filmie Łotr 1: Gwiezdne Wojny Historie. Wiemy już, dlaczego tak się stało.

Pomimo tego, że zobaczyliśmy złotego i czerwonego lidera podczas bitwy na Scarfi, na próżno szukać tam Wedge’a, który pojawił się chociażby w serialu Rebelianci. Na Twitterze Pablo Hidalgo z Lucasfilm Story Group wyjaśnił, dlaczego Wedge nie mógł brać udziału w bitwie: ponieważ nigdy nie widział Gwiazdy Śmierci przed Nową Nadzieją. W części czwartej, podczas bitwy o Yavin, Wedge mówi: „Look at the size of that thing!”, kiedy po raz pierwszy widzi Gwiazdę Śmierci. Lucasfilm i Hidalgo nie chcieli zniszczyć znaczenia tej kwestii.

Innym ważnym powodem, dla którego brakuje Wedge’a w filmie, jest fakt, że Lucasfilm posiadał zbyt mało materiału filmowego z jego udziałem. Z drugiej strony, złoty i czerwony lider mieli tyle niewykorzystanych materiałów z oryginalnej trylogii, że reżyser Gareth Edwards postanowił je wykorzystać. Skywalker Sound zdradził jednak, że Wedge jest słyszalny w filmie (głos Davida Ankruma) w czasie kierowania pilotów do swoich myśliwców.

Myślicie, że nieobecność Wedge’a zostanie kiedyś fabularnie wyjaśniona?

Źródło: Epicstream