Niemal równo w trzy lata od swej premiery (7.03.2014) na Netflixie, kanoniczny serial Wojny Klonów (The Clone Wars), przestanie być dostępny na platformie.

Fani zwrócili uwagę, że jego dostępność ustalona jest obecnie do 7 marca 2017. Oczywiście można by to uznać za niedopatrzenie, tym bardziej, że Tracy Cannobbio, która zajmowała się promocją i PR serialu z ramienia Lucasfilm, stwierdziła, że wcześniej o tym nie słyszała. Ale! Na niemieckim Netflixie Wojny Klonów przestały być dostępne z początkiem bieżącego roku, także coś zdecydowanie jest na rzeczy.

Cała sytuacja jest o tyle dziwna, że przecież to właśnie Netflix uratował dla fanów część szóstego sezonu serii (dostępny był on tylko za pośrednictwem tej platformy), gdy zapadła decyzja o jej anulowaniu.

Czy zatem oznacza to, że mariaż Netflixa i Disney’a/Lucasfilmu, czy to w formie serialu aktorskiego, czy w formie rzekomego nabycia przez medialnego giganta platformy stremingowej jest dalszy, niż mogło się wydawać? A może wręcz przeciwnie, może serial powstanie, a Lucasfilm robi dla niego miejsce jako jedynej, gwiezdnowojennej produkcji na rzeczonej platformie?

Na razie wszystko to pozostaje w sferze gdybania i spekulacji, bardzo akademickich w dodatku, wszak w Polsce serial na Netflixie i tak dostępny nie był. Tym niemniej wydaje się, że taki krok, jeśli faktycznie nastąpi, nie może być przypadkowy i pozbawiony znaczenia.

Dajcie znać w komentrzach, co Wy o tym sądzicie.