Co jak co, ale premiera Rogue One już za nami, a nie samym Łotrem człowiek żyje. Prezes Lucasfilmu Kathleen Kennedy została zapytana o to, kiedy pojawią się jakiekolwiek informacje o Epizodzie VIII, albo o spin-offie o Hanie Solo.

Póki co chcemy, żeby ludzie ochłonęli po Łotrze 1 i prawdopodobnie na wiosnę zaczynamy dalej. Tak, na wiosnę na pewno coś zobaczycie.

No cóż, nie pozostaje nam nic, tylko czekać na owo „coś”, może trailer? Oby! 😉

Do głowy przychodzą trzy ważne daty, podczas których Lucasfilm mógłby uchylić rąbka tajemnicy. Pierwszą z nich jest 15 marca. W tym dniu do kin trafi nowe widowisko Disneya – Piękna i Bestia w wersji aktorskiej. Całkiem możliwe, że pierwsza zajawka Epizodu VIII pojawi się właśnie przed tym filmem. Drugą i najbardziej prawdopodobną opcją jest termin 13-16 kwietnia. Wtedy w Orlando odbędzie się największy gwiezdnowojenny konwent Star Wars Celebration, który w ostatnich latach wykorzystywany był do ujawniania ważnych informacji o nadchodzących filmach, więc pewnie tak samo będzie też w przyszłym roku. No i ostatnia, również całkiem prawdopodobna data – 25 maja 2017. Termin bardzo istotny, bo właśnie w tym dniu świętować będziemy 40-lecie Gwiezdnych wojen.

Jak widzicie, okazji na opublikowanie pierwszej zajawki Epizodu VIII jest całkiem sporo. Osobiście typujemy Star Wars Celebration, jednak 40-lecie Star Wars z pewnością również nie zostanie pominięte przez Disneya i Lucasfilm i możemy spodziewać się bardzo owocnego dla nas roku pod względem promocji marki.