Jeden z użytkowników Reddita twierdzi, że z powodu pracy jaką wykonuje, otrzymał ostatnio do przejrzenia napisy końcowe z Łotra 1. Niestety nie zrobił odpowiednich zdjęć, bo używanie telefonu było zabronione i nie chciał stracić pracy, którą bardzo lubi. Spisał jednak najważniejsze informacje o obsadzie i o tym kto wystąpi, a kto nie pojawi się w filmie.  Oczywiście do tekstu należy podejść z odrobiną dystansu, bo równie dobrze cała historia mogła zostać zmyślona.

Niemniej jednak ostrzegamy, że poniższe informacje mogą zawierać spoilery, dlatego czytacie je na własną odpowiedzialność.

MUZYKA — Michael Giacchino

ORYGINALNE UTWORY — John Williams

JYN ERSO — Felicity Jones

MŁODA JYN — Beau Gadson

NAJMŁODSZA JYN — Dolly Gadson

GALEN ERSO — Mads Mikkelsen

LYRA ERSO — Valene Kane

CASSIAN — Diego Luna

K-2SO — Alan Tudyk

CHIRRUT — Donnie Yen

BAZE — Jiang Wen

SAW — Forest Whitaker

MON MOTHMA — Genevieve O’Reilly

BAIL ORGANA — Jimmy Smits

KSIĘŻNICZKA LEIA — Ingvild Deila
… ze specjalnymi podziękowaniami dla Carrie Fisher

DARTH VADER (GŁOS) — James Earl Jones

DARTH VADER — Spencer Wilding oraz Daniel Naprous

KRENNIC — Ben Mendelsohn

GUBERNATOR TARKIN — Guy Henry
… ze specjalnymi podziękowaniami dla Petera Cushinga

GENERAŁ DODONNA — Ian McElhinney

Byli wyszczególnieni jeszcze jacyś inni generałowe i senatorowie.

C-3PO — Anthony Daniels

2TUBES — Aidan Cook

Na liście zabrakło R2-D2, ale być może to z powodu śmierci Kenny’ego Bakera i tego, że już nikt wewnątrz droida nie siedzi?

Pojawił się też „Pilot łamacza blokady”. Może mieć to związek z ostatnią sceną, która ma być przerobioną początkową sceną Nowej Nadziei.

Później pojawiły się specjalne podziękowania dla: Lorda i Millera (film o młodym Hanie Solo), Riana Johnsona (Epizod VIII), Winberga i Filoniego (Rebelianci) oraz dla kogoś pracującego w archiwach Lucasfilmu.

Szczególną uwagę mogą przykuć dwie role – Księżniczka Leia oraz Gubernator Tarkin. Fragment o specjalnych podziękowaniach dla aktorów grających te postacie w Klasycznej Trylogii może sugerować, że aktualni aktorzy są jedynie modelami, których twarze mogą zostać cyfrowo zmienione by przypominały te oryginalne (co pokrywałoby się z plotkami na temat obecności Tarkina w filmie). Poniżej małe porównanie:

leia

tarkin1

Jak zwykle oczywiście zalecamy nie traktować tego typu newsów jako prawdę objawioną, jednak miło gdyby akurat te wieści okazały się prawdziwe. Powrót znanych twarzy zawsze powoduje uczucie budowania spójnego uniwersum.