Jak rano zapowiadaliśmy, kolejny „exclusive” Entertainment Weekly, poza zdjęciami, musiał sypnąć także fascynującymi ciekawostkami z Odległej Galaktyki. I to nie tylko związanymi z Rogue One.

Magazyn ujawnił na przykład niezwykle interesujące informacje na temat solowego filmu o łowcy nagród nazwiskiem Fett. Boba Fett.

Plotki o tym filmie pojawiały się niemal od samego początku, a co jakiś czas pojawiały się informacje o kolejnych kandydatach do roli kultowego łowcy.

rumored-boba-fett-film-fb

Teraz okazuje się, że plotki były jak najbardziej prawdziwe, a reżyser Josh Trank pracował nad filmem. Co więcej, krótki teaser produkcji fani mieli zobaczyć już podczas Star Wars Celebration 2015 w Anaheim. Ostatecznie reżyser, znany ze świetnego filmu Kronika, potwierdził, że najwyraźniej ma ze sobą (lub otaczającym go światem) jakieś problemy. Bowiem po klęsce jego Fantastycznej Czwórki i dziwnym „rozstaniu” się z wytwórnią 20th Century Fox, w nie do końca jasnych okolicznościach porzucił także projekt spod znaku Star Wars.

I tak miejsce, które należało początkowo do Fettologii, zajęła Hantologia i obraz Phila Lorda i Christophera Millera. Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, czy solowy Boba Fett nadal jest w planach studia.

EW rozmawiało także z Kathleen Kennedy, na temat przyszłości marki Star Wars po roku 2019 i premierze Epizodu IX. Przypomnijmy, że pojawiły się plotki, jakoby ów Epizod miał być ostatnim na dłuższy czas, natomiast każdy następy film miałby być „solowy”. Pomysł ten porównano do funkcjonowania MCU, czyli filmowego uniwersum Marvela.

Oto co prezydent Lucasfilm miała do powiedzenia w tym temacie:

Cały czas trwają na ten temat rozmowy. Czy możemy skupić się na samych solowych filmach? Szczerze? Jak najbardziej. Ale czy tak się stanie – nie wiem. Rozważamy różne opcje.

Znamienny jest już sam fakt, że Kathleen nie wykluczyła takiej możliwości, co sprawiało wrażenie niemego potwierdzenia. No, ale może to być oczywiście tylko nasza nadinterpretacja.

A Wy jak zapatrywalibyście się na uniwersum bez kolejnych Epizodów i przygód kolejnych pokoleń Skywalkerów?